wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nasi mali artyści.

Strona główna » Aktualności » Nasi mali artyści.

wielkość tekstu:A | A | A

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach wzorem ich starszych kolegów, godnie reprezentują na szczeblu powiatu i regionu swoją szkołę i gminę.

Aleksander Frukacz, uczeń klasy drugiej w br szkolnym po raz kolejny reprezentował gminę Żarki w eliminacjach powiatowych do XXVII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego.Jego interpretacja wiersza ,,W sieci”, autorstwa J. Cudnego oraz ,,Wilk u dentysty” - Tadeusza Śliwiaka, dała mu promocję do następnego etapu, który odbędzie się 28 kwietnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, gdzie będzie reprezentował gminę Żarki i powiat myszkowski.

Oprócz talentów aktorskich możemy się poszczycić młodymi plastykami. Jednym z nich jest Jan Koral, również uczeń klasy II. Chłopiec bierze udział w większości konkursów plastycznych organizowanych na szczeblu gminy, powiatu czy regionu, zajmując czołowe miejsca. Pod koniec marca Janek zajął I miejsce w Regionalnym Konkursie Twórczości Plastycznej na Ozdobę Wielkanocną, organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach. To już kolejna jego nagroda w konkursach organizowanych przez tę placówkę.

 

czytano: 830 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-04-27 13:07:20

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6