piątek, 22 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Bogusław, Jagoda
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Otwarcie kompleksu w ZS w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Otwarcie kompleksu w ZS w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

W Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach odbyło się otwarcie nowego kompleksu gastronomiczno-konferencyjnego. Kompleks mógł powstać dzięki  wydatnej pomocy Powiatu Myszkowskiego. Szkoła, której organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Myszkowie, z roku na rok poprawia warunki, w jakich kształcą się uczniowie. Dziś jest to szkoła, która gwarantuje naukę na wysokim poziomie. O staraniach Powiatu Myszkowskiego i dyrekcji szkoły dążących do jak najlepszego wyposażenia poszczególnych sal lekcyjnych świadczy otwarty przed kilkoma dniami kompleks gastronomiczno-konferencyjny wraz z salami hotelarskimi.

Sale przeznaczone do nauki w zakresie gastronomii oraz usług hotelarskich prezentują się znakomicie. Zostały przystosowane do profesjonalnego kształcenia i posiadają szereg wszelkich niezbędnych akcesoriów, zgodnych ze
specyfiką danego zawodu.

Podczas uroczystości otwarcia kompleksu Dyrektor placówki Mariola Piątek szeroko omówiła przeznaczenie nowych sal, jak również podkreśliła dotychczasowe osiągnięcia szkoły zarówno w sferze wyposażenia, jak i osiągnięć edukacyjnych i wielu programów międzynarodowych, w których uczniowie szkoły biorą udział. Złożyła również podziękowania na ręce Starosty Dariusza Laseckiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja
Jastrzębskiego
za dotychczasową pomoc w realizacji wielu przedsięwzięć.

- Kompleks stanowi przykładowe miejsca pracy dla przyszłych barmanów, baristów, kelnerów, recepcjonistów, pracowników obsługi hotelowej. Nowe sale umożliwiają uczniom zderzenie się z organizacją i przydziałem obowiązków na poszczególnych stanowiskach pracy. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwolą naszym absolwentom na swobodne poruszanie się na rynku pracy - mówi Mariola Piątek.

Wśród gości zaproszonych znaleźli się również m.in. Burmistrz Żarek Klemens Podlejski, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak, Radni Powiatu Myszkowskiego - Jakub Grabowski, Józef Lazar, Mariusz Trepka, Jarosław Kumor, Krzysztof Klimek.

Samorządowcy - starosta Dariusz Lasecki i burmistrz Klemens Podlejski złożyli uznanie dla pracy dyrekcji szkoły i pogratulowali osiągnięć. Zadeklarował przy tym dalsze wsparcie Powiatu dla szkoły. Po części oficjalnej goście udali się na zwiedzanie nowego kompleksu, gdzie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi.

Finansowanie nowych obiektów opiera się o przyjęty przez Radę Powiatu projekt "Profesjonalna edukacja inwestycją w naszą przyszłość", którego wartość wynosi 1.017,471 zł, w tym na zakup pomocy naukowych przeznaczono ok. 200,000 zł. Ponadto Zarząd Powiatu przeznaczył 136 tys. zł na remont całego kompleksu. 25 tys. zł pozyskano od sponsorów.

(tekst i zdjecia: Marcin Pilis, Starostwo Powiatowe w Myszkowie)

czytano: 1490 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-12 08:28:59

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4