wtorek, 22 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Dominik, Mateusz
Linki
https://www.gov.pl/
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Uroczystość Św. Stanisława na Górze Laskowiec

Strona główna » Aktualności » Uroczystość Św. Stanisława na Górze Laskowiec

wielkość tekstu:A | A | A

Tradycyjnie w dniu 8 mają obok ruin kościoła św. Stanisława w Żarkach odbyły się obchody związne z patronem tego miejsca. Uroczystości rozpoczęły się koncertem zespołu Iskra ze Szkoły Podstawowej w Żarkach pod kierunkiem Sylwii Frydrych-Góral. Kolejnym punktem uroczystości było Nabożeństwo Majowe prowadzone przez braci nowicjuszy zakonu o. Paulinów z Leśniowa, po którym odbyła się Msza Św. odprawiona przez księdza proboszcza Jana Wajsa. Po Mszy Św. wszyscy  obecni na uroczystości mogli poczęstować się kawą, herbatą, ciasteczkami i krówkami leśniowskimi.

Podczas uroczystości pan Burmistrz Klemens Podlejski przypomniał osoby, które pracowały przy odnowieniu murów kościółka św. Stanisława, między innymi o zmarłym niedawno śp. Janie Bartłomieju Poznańskim.

Organizatorzy uroczystości serdecznie dziękują: Ojcom i braciom z zakonu o. Paulinów z Leśniowa, Pani Sylwii Frydrych – Góral i zespołowi Iskra ze Szkoły Podstawowej, Panu Grzegorzowi Matyji właścicielowi firmy MATBUS, który zapewnił bezpłatny przewóz na uroczystość, Strażakom OSP z  Żarek, ekipie technicznej za pomoc w przygotowaniu tego miejsca.

 

czytano: 932 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2015-05-12 09:08:33

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4