niedziela, 24 marca 2019 r.
imieniny obchodzą: Gabriela, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nordic Walking w Suliszowicach 21 sierpnia.

Strona główna » Aktualności » Nordic Walking w Suliszowicach 21 sierpnia.

wielkość tekstu:A | A | A

Ponad 60 osób jest już zarejestrowanych na V etap VI Jurajskiego Pucharu Nordic Walking na dzień 21 sierpnia 2016. Kolejna edycja imprezy w Suliszowicach w Gminie Żarki.   Do przejścia około 6 km. Trasa jest wyznaczana przez mistrzynię tej dyscypliny  Mariolę Pasikowską z Żarek. Sprawdź swoje siły i zgłoś się pod adresem: http://www.jpnw.podkowa-janow.pl/rejestracja/

Zapisy są również możliwe w dniu imprezy do godz. 9.30. Biuro zawodów działa w budynku Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju Wsi (Suliszowice 14a) w godz. 8:30- 9:30 (odbiór numerów do 9.30). O godz. 9.40 startuje  Fitnessowa Rozgrzewka z Mariolą Pasikowską . Natomiast zawodnicy na trasę wyruszą o godz. 10.00.

Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski

Organizatorzy: Gmina Żarki, Positive Energy, MGOK Żarki, ULKS Run Podkowa Janów

Sponsorzy: Radni Barbara Pietruszewska oraz Włodzimierz Skrzypiciel

Patronat Medialny: Gazeta Myszkowska

 

czytano: 746 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-08-16 13:16:22

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6