wtorek, 25 września 2018 r.
imieniny obchodzą: Aurelia, Kleofas
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Żarki na piątkę. Ranking samorządów.

Strona główna » Aktualności » Żarki na piątkę. Ranking samorządów.

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Żarki w Rankingu wykorzystania środków europejskich na projekty społeczne 2007 – 2015 przez samorządy zajęła 5 miejsce w kraju. Wydatki inwestycyjne per capita (na głowę mieszkańca)  wynoszą 2 408,69 zł.

W 21. numerze Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota" zostały opublikowane  wyniki rankingu wydatków inwestycyjnych JST finansowanych ze środków UE w sektorach społecznych w latach 2007-2015 per capita, przygotowanego przez prof. Pawła Swianiewicza. Żarki w kategorii miasta inne zajęły w tym rankingu bardzo dobre 5  miejsce w Polsce.

Na pierwszym miejscu znalazła się Krynica Morska, na drugim Uniejów, na trzecim Szczyrk, na czwartym Górowo Iławieckie, na piątym Gmina Żarki z wydatkami inwestycyjnymi na głowę mieszkańca w wysokości  2 408,69 zł.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Ta lokata potwierdza skuteczność Gminy Żarki w pozyskiwaniu dotacji, realizowaniu zadań z udziałem środków unijnych i rozliczaniu projektów – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, który odebrał stosowne wyróżnienie od redakcji Wspólnoty.

W ramach rankingu prestiżowe pismo samorządowe uwzględniło dotacje inwestycyjne z funduszy UE na zadania związane ze sferą społeczną rozumiemy wydatki w działach: turystyka, oświata i wychowanie, ochrona zdrowia, pomoc społeczna i pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej, edukacyjna opieka wychowawcza, kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, ogrody botaniczne i zoologiczne oraz naturalne obszary i obiekty chronionej przyrody, kultura fizyczna.

Ranking dostępny pod adresem: http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/aktualnosc/samorzadowe-perly-ranking-wydatkow-unijnych-na-projekty-spoleczne/

 

czytano: 669 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-10-27 15:23:54

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 3