sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

„XVI DNI ŻAREK”

Strona główna » Aktualności » „XVI DNI ŻAREK”

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach 23 - 24 czerwca br. w Lasku Fabrycznym przy ul. Steinkellera w Żarkach odbywały się uroczystości związane z obchodami „XVI dni Żarek”.
W trakcie obchodów na scenie wystąpiły kapele oraz zespoły z gminy Żarki, m.in. kapela „SAMI SWOI” z Czatachowy, zespół „LIRA” z Żarek, zespół „WYSOCZANKI” z Wysokiej Lelowskiej, zespół „KŁOS” z Jaworznika, zespół „OSTROWIOLINKI” z Ostrowa, kapela „Ani - Ani” z Żarek, zespół „CARMEN” z Przybynowa. Pokaz swoich talentów dały również dzieci z zespołu tanecznego ze Świetlicy w Czatachowie, ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach, ze Środowiskowego Domu Opieki Społecznej w Żarkach, ze Świetlicy w Zawadzie oraz zespół taneczny dziewcząt działający przy Domu Kultury w Żarkach. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół braci „KINDLA”. Na zakończenie obchodów w niedziele wystąpił zespół „ELVIS PRESLEY REVIVAL BAND” z czech, którego występ połączony był z pokazem pirotechnicznym. Przybyłą publiczność zabawiała również kapela góralska „ONDRASZKI” ze Szczyrku, oraz zespół wykonujący muzykę reggae „NEFRE”. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy działało wesołe miasteczko. W drugi dzień obchodów dni Żarek specjalnie dla dzieci odbył się pokaz baniek mydlanych.
W trakcie obchodów burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski wręczył dyplom oraz listy gratulacyjne za szczególne osiągnięcia sportowe - młodemu sportowcowi (siatkarzowi) – Przemkowi Kasparkowi, jego rodzicom Danucie i Stanisławowi Kasparek oraz trenerom – Stanisławowi Kapuśniakowi oraz Remigiuszowi Surmie. Przemek należy do osób bardzo odpowiedzialnych i pracowitych, osiąga wybitne wyniki nie tylko w sporcie, ale również w nauce. Wszystkie etapy nauczania Przemek kończył z wyróżnieniem. Szkołę Gimnazjalną ukończył z wynikiem 5,6 a w LO przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale do którego uczęszcza od września 2005 r., jest najlepszym uczniem liceum, otrzymuje stypendium Premiera RP.

Imprezie towarzyszyły Zawody Wędkarskie Koła Wędkarskiego z Żarek na stawach przy ul. Steinkellera, których zwycięzcom został mieszkaniec Żarek - Dariusz Wyporski.
W trakcie obchodów na stadionie LKS w Żarkach został rozegrany: Turniej Piłki Nożnej Dla Dzieci i Młodzieży (Szkoły Podstawowe i Gimnazja) oraz Mecz Piłki Nożnej Oldboye Żarki - Myszków.

(Przygotowała: Agnieszka Skorek, fot. Agnieszka Skorek)

czytano: 1340 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2007-06-26 14:05:00

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6