Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

„XVI DNI ŻAREK”

„XVI DNI ŻAREK”

W dniach 23 - 24 czerwca br. w Lasku Fabrycznym przy ul. Steinkellera w Żarkach odbywały się uroczystości związane z obchodami „XVI dni Żarek”.
W trakcie obchodów na scenie wystąpiły kapele oraz zespoły z gminy Żarki, m.in. kapela „SAMI SWOI” z Czatachowy, zespół „LIRA” z Żarek, zespół „WYSOCZANKI” z Wysokiej Lelowskiej, zespół „KŁOS” z Jaworznika, zespół „OSTROWIOLINKI” z Ostrowa, kapela „Ani - Ani” z Żarek, zespół „CARMEN” z Przybynowa. Pokaz swoich talentów dały również dzieci z zespołu tanecznego ze Świetlicy w Czatachowie, ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach, ze Środowiskowego Domu Opieki Społecznej w Żarkach, ze Świetlicy w Zawadzie oraz zespół taneczny dziewcząt działający przy Domu Kultury w Żarkach. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół braci „KINDLA”. Na zakończenie obchodów w niedziele wystąpił zespół „ELVIS PRESLEY REVIVAL BAND” z czech, którego występ połączony był z pokazem pirotechnicznym. Przybyłą publiczność zabawiała również kapela góralska „ONDRASZKI” ze Szczyrku, oraz zespół wykonujący muzykę reggae „NEFRE”. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy działało wesołe miasteczko. W drugi dzień obchodów dni Żarek specjalnie dla dzieci odbył się pokaz baniek mydlanych.
W trakcie obchodów burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski wręczył dyplom oraz listy gratulacyjne za szczególne osiągnięcia sportowe - młodemu sportowcowi (siatkarzowi) – Przemkowi Kasparkowi, jego rodzicom Danucie i Stanisławowi Kasparek oraz trenerom – Stanisławowi Kapuśniakowi oraz Remigiuszowi Surmie. Przemek należy do osób bardzo odpowiedzialnych i pracowitych, osiąga wybitne wyniki nie tylko w sporcie, ale również w nauce. Wszystkie etapy nauczania Przemek kończył z wyróżnieniem. Szkołę Gimnazjalną ukończył z wynikiem 5,6 a w LO przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale do którego uczęszcza od września 2005 r., jest najlepszym uczniem liceum, otrzymuje stypendium Premiera RP.

Imprezie towarzyszyły Zawody Wędkarskie Koła Wędkarskiego z Żarek na stawach przy ul. Steinkellera, których zwycięzcom został mieszkaniec Żarek - Dariusz Wyporski.
W trakcie obchodów na stadionie LKS w Żarkach został rozegrany: Turniej Piłki Nożnej Dla Dzieci i Młodzieży (Szkoły Podstawowe i Gimnazja) oraz Mecz Piłki Nożnej Oldboye Żarki - Myszków.

(Przygotowała: Agnieszka Skorek, fot. Agnieszka Skorek)

26

CZE

2007

1788

razy

czytano