Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

28.04. Spacer z przewodnikami przez Suliszowice – Poznajemy Jury.

28.04. Spacer z przewodnikami przez Suliszowice – Poznajemy Jury.

Pozwalamy sobie zaprosić na wydarzenie organizowane przez Jurę z plecakiem – Przewodnicy Jurajscy. Zabierają piechurów do malowniczo położonych Suliszowic. Główny cel - nacieszyć oczy jurajskimi krajobrazami i sprawdzić co słychać w okolicznych atrakcjach.  A przy okazji spędzić miło czas i dowiedzieć się czegoś nowego. Odwiedzimy razem Jaskinię na Dupce, Pustynię Siedlecką i Kamieniołom Warszawski. Kolega Piotr podzieli się wiedzą o owadach, a Kasia opowie o roślinach naskalnych.

Uwaga! Dostaliśmy zgodę na zorganizowanie ogniska po zakończeniu spaceru!  Dlatego każdy proszony jest o zaopatrzenie się w ulubione ogniskowe przysmaki. Skałka, pod którą zrobimy ognisko, to doskonały punkt do obserwacji zachodu słońca. 

???? Harmonogram spaceru 
14:00 - zbiórka na parkingu przy świetlicy w Suliszowicach. Parking jest bezpłatny. Pinezka do miejsca zbiórki: https://maps.app.goo.gl/sMxoqBeYe6nXRJH47

14:15 - Początek spaceru. Ruszamy ulicą Wiejską w stronę dawnej strażnicy.

19:30 - powrót na parking, ognisko i quiz

???? Trasa:
Trasa (około 10 km) prowadzi przez tereny leśne, polne i częściowo przez wsie, drogą asfaltową. ☀️???? W większości ubitymi, równymi drogami. Bez ostrzejszych podejść. Teren jest publiczny i nie obowiązują na nim żadne dodatkowe obostrzenia, więc zapraszamy również z pupilami. ????

???? Sprzęt:
Podczas spaceru nie będzie nam potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt. Warto zaopatrzyć się w buty turystyczne za kostkę oraz długie spodnie, które pomogą ochronić się przed kleszczami. Do tego oczywiście odzież przeciwdeszczowa na wypadek załamania pogody. ???? Osobom, które planują zabrać psa, przypominamy o smyczy, a w przypadku dużych psów również o kagańcu.

ℹ️ Dodatkowe informacje:
W kilku miejscach - szczególnie przy jaskini, w kamieniołomie i podczas przejścia drogami asfaltowymi, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Na trasie znajduje się sklep spożywczy - można w nim kupić podstawowe artykuły, lody i coś do picia.

Jedzenie na ognisko i ewentualnie coś do siedzenia każdy organizuje we własnym zakresie

⚠️ Regulamin:
1. Spacer jest propozycją wspólnego spędzenia czasu oraz zgłębiania wiedzy o przyrodzie Jury. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych i bezpłatne. Nie jesteśmy organizatorami w prawnym tego słowa znaczeniu. Nie zapewniamy wyżywienia i transportu w czasie spaceru. Nie odpowiadamy również za zgubione rzeczy i ewentualne kontuzje.
2. Spacer ma charakter terenowy każdy z uczestników zobowiązany jest do wyposażenia się w odpowiedni sprzęt. W szczególności odpowiednie obuwie terenowe za kostkę i ciepłą odzież.
3. Na całej trasie grupę będą prowadzić przewodnicy PTTK. Uczestnicy spaceru są zobowiązani do stosowania się do poleceń przewodników.
4. W lesie jesteśmy gośćmi - dlatego wszyscy musimy przestrzegać obowiązujących tam zakazów i standardów zachowania.
5. Osoby niepełnoletnie i dzieci mogą brać udział w spacerze pod opieką dorosłych.
6. Przyjście na spacer jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

???? Z turystycznym pozdrowieniem,
Przewodnicy z Jury z Plecakiem ????

Link do wydarzenia i źródło informacji : https://www.facebook.com/events/2102384310113521/?onload_action=open_invite_flow

25

KWI

2024

320

razy

czytano