Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Sekret starych fotografii

Sekret starych fotografii

Nie masz planów na weekend majowy? To może warto wpaść do najlepszej w powiecie biblioteki i wypożyczyć książkę, której akcja rozgrywa się w Żarkach na Jurze. Tak, tak! W naszych Żarkach. 

Autorka Małgorzata Lis w powieści pt. „Sekret starych fotografii” opowiada fikcyjną historię domu przy nieistniejącej w rzeczywistości ul. Kwiatowej w Żarkach. Czytając poznajemy losy Magdy i Ireny. Są to zwyczajne dziewczyny, które dzieli kilkadziesiąt lat, a łączy jeden dom. Najważniejszy dla czytelników jest fakt, że opowieść jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Na stronach powieści znajdziemy i wątki historii jurajskiego miasteczka Żarki, ale i miejsca, zabytki, które i dzisiaj są bardzo ważne w przestrzeni miasteczka. 

M. Lis ma już na swoim koncie klika tytułów.  Marzyła o napisaniu powieści z historią w tle. Była kilka lat temu w Żarkach turystycznie. Miasteczko, historia, usłyszane i przeczytane opowieści  tak zapadły jej w pamięć, że wybór padła właśnie na Żarki. 

„Sekret starych fotografii” został wydany przez Wydawnictwo Emocje. W ocenie ich redaktorów „to opowieść o miłości i okrucieństwie, przyjaźni i podziałach, wierności i zdradzie, nowym życiu i o śmierci. To pełna emocji, słodko-gorzka historia współczesna, która niewidzialną nicią wspomnień łączy się z wydarzeniami sprzed ponad osiemdziesięciu lat. Pozornie odległymi, choć tak naprawdę bardzo bliskimi…”

Książka do wypożyczenia w Miejsko i Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarkach. 

 

26

KWI

2024

323

razy

czytano