Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wóz dla OSP Przybynów.

Wóz dla OSP Przybynów.

Samochód ratowniczo-gaśniczy Star 266 został w dniu 14 lutego przyprowadzony z Dąbrowy Górniczej do Przybynowa. Posłuży strażakom ochotnikom.

Gmina Żarki jeszcze w ubiegłym roku ogłosiła przetarg nieograniczony na zabudowę średniego samochodu ratowniczo gaśniczego na dostarczonym podwoziu samochodu Star 266 dla OSP w Przybynowie. Przetarg wygrała firma Dragon z Dąbrowy Górniczej. Koszt zadania 180 tys. zł, w tym 60 tys. dofinansowania z Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP, a 120 tys. zł zapłacono z miejskiej kasy.

- Krótko mówiąc my dostarczyliśmy podwozie, a oni wykonali całą zabudowę. – Góra auta jest nowa, jak spod igły – cieszy się Jan Święciak z OSP Przybynów.

Auto będzie służyło ochotnikom z Przybynowa. Wczoraj po wóz pojechali: burmistrz Klemens Podlejski, miejsko -gminny komendant OSP Ireneusz Hajdas i dwóch ochotników z Przybynowa: Mariusz Kukla i Jan Święciak.

Auto jest wyposażone w maszt oświetleniowy, agregat prądotwórczy, pompę szlamową średnią, pompę pływającą, piłę do drewna, szybkie zwijanie. W aucie mieści się  sześcioosobowa  załoga.

 (przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

14

LUT

2011

1541

razy

czytano