Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

XXI Dni Żarek za nami.

XXI Dni Żarek za nami.

Skecze Jana Pietrzaka, piosenki Katarzyny Sochackiej, sportowe rozgrywki, zawody w jedzeniu pierogów na czas – to w telegraficznym skrócie atrakcje Dni Żarek.

Tegoroczne XXI Dni Żarek rozpoczęły się wczesnym rankiem Zawodami Wędkarskimi o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, których zwycięzcą został Leszek Starczewski, II miejsce zajął Dariusz Wyporski, III miejsce – Mariusz Pompa.

Kolejną atrakcją sportową był Turniej Mini-Tenisa rozgrywany na kortach przy stadionie LKS Zieloni Żarki, który zorganizował Remigiusz Surma. Zwycięzcą rozgrywek tenisowych został wychowanek miejscowych kortów Piotr Wiśniewski.

Przed południem został rozegrany również mecz Trampkarzy Młodszych LKS Zieloni Żarki kontra Górnik Zabrze i mecz Rodzice kontra Młodzicy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

Uroczyste otwarcie XXI Dni Żarek w lasku przy ul. Steinkellera nastąpiło o 17.00 przy prezentacji dorobku zespołu Kłos z Jaworznika, po którym na scenie zagościł zespół Lira z Żarek. Kolejnym punktem programu był występ solistki Darii Pakuła z Myszkowa i prezentacja muzyczna duetu WiesJan Wiesławy Pośpiech i Jana Gryzika.

Po występach lokalnych  zespołów przyszedł czas na gwiazdę muzyki disco polo – zespół Milano, który zgromadził dużą publiczność, żywiołowo reagującą na piosenki „O Tobie kochana” , „Jasnowłosa” i wiele innych hitów tanecznych. Zespół Milano nie opuścił naszej uroczystości bez bisów i rozdawania autografów.

Kolejnym punktem programu był występ młodzieżowego zespołu muzyczno-wokalnego Curacao, po którym rozpoczęła się dyskoteka prowadzona tradycyjnie przez DJ Seba do późnych godzin nocnych.

Drugi dzień obchodów Dni Żarek rozpoczął mecz Oldboye kontra Trampkarze Starsi oraz Juniorzy Starsi. Na scenie występy o godz. 16.00 rozpoczął zespół Carmen z Przybynowa, po którym zaprezentowały się zespoły Ostrówiolinki z Ostrowa i Wysoczanki z Wysoki Lelowskiej.

Potem zaprezentował się zespół ludowy przedszkolaków z Żarek, który zachwycił wykonaniem „Hej bystra woda”. Po występie najmłodszych naszych gwiazd rozpoczął się program dla dzieci „Piraci z Karaibów” z wieloma atrakcjami i konkursami, a finałem części dla młodszej widowni był występ zespołu rockowego z żareckiego przedszkola z piosenką „Rock and roll is king”.

Po prezentacjach naszych lokalnych gwiazd na scenę wkroczyła Kasia Sochacka, finalistka programu Mam Talent, która zachwyciła wspaniałym głosem i profesjonalnym wykonaniem klasycznych utworów muzycznych.

W przerwie między gwiazdami zaproszonymi na naszą imprezę odbyły się Mistrzostwa Żarek w Jedzeniu Pierogów sponsorowane przez właścicieli Karczmy Wiejskiej – Agnieszkę i Mariusza Cygan. Najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Radosz, który po dogrywce skonsumował 21 pierogów z mięsem w ciągu 6 minut.

Po dobrym jedzeniu na scenie zagościła gwiazda drugiego dnia imprezy – niezapomniany członek kabaretu Pod Egidą - Jan Pietrzak, który zgromadził dużą widownię w różnym wieku. W satyryczny i wesoły sposób opowiedział uczestnikom imprezy najnowszą historię Polski, którą urozmaicał piosenkami z własnego repertuaru i nie tylko. Końcowym akcentem jego występu było niezapomniane wykonanie utworu „Żeby Polska była Polską”.

Po występach gwiazd odbyło się losowanie Kart Uczestnictwa, w których główną nagrodę ufundował Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie – kosiarkę spalinową wygrał mieszkaniec Przybynowa Tomasz Żbikowski.

Po emocjach związanych z nagrodami rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Babilon, która była ostatnim punktem programu.

Organizatorem uroczystości był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Urząd Miasta i Gminy Żarki.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, którymi byli: Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie, Agnieszka i Mariusz Cygan „Karczma Wiejska” w Żarkach, Studio Fryzjerskie Sylwia Szwej w Żarkach, Teresa i Jarosław Kumor Delikatesy JARTER w Żarkach, Grażyna Sawicka Sklep 1001 Drobiazgów, Sabina Golik Kwiaciarnia DOMINIK, Salon Fryzjerski „Iza” Izabela Nowak, Jarosław Kumor Radny Powiatowy, Janusz Garncarz Radny Gminy, dostawca internetu Multicom Paweł Kumor i Bartek  Masłoń, Pasmanteria Niezapominajka, Żarki, ul. Strażacka 2, Gazeta Myszkowska, Stacja Paliw „TU” Tomasz Ullman, Hurtownia Elektryczna „Tomak” Tomasza Krzysztonia, Centrum Pięknego Ciała Slim Med i Desire24.COM.

(przygotowała: Magdalena Brzegowska, fot. Magdalena Brzegowska)

29

CZE

2011

980

razy

czytano