Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Konkurs czytelniczy po raz 12. Tym razem z Julianem Tuwimem.

Konkurs czytelniczy po raz 12. Tym razem z Julianem Tuwimem.

„Przygoda z poezją się zaczyna, gdy czytamy Juliana Tuwima” pod takim hasłem odbędzie się XII Wojewódzki Konkurs Czytelniczy  organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. Głównym organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Żarkach.
- Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w XII Konkursie Czytelniczym Kto czyta, nie błądzi, którego główne cele, jak co roku,  to propagowanie czytelnictwa, zachęcanie dzieci do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury polskiej i światowej – mówi Tadeusz Pakuła, dyrektor SP w Żarkach.

W 2013 roku przypada 60. rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima.  W całym kraju organizowane będą wydarzenia kulturalne i spotkania poświęcone postaci oraz twórczości naszego znakomitego poety.  Julian Tuwim kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, uczył ich poczucia humoru i ukazywał optymizm codziennego życia.
 

Każde polskie dziecko zna i wielokrotnie recytowało Lokomotywę, Okulary, Ptasie radio...  Wiersze Tuwima stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Jego bogaty dorobek  jest dzisiaj świetną propozycją czytelniczą, a także niezwykle oryginalną, rozwijającą  wyobraźnię zabawą dla najmłodszych.


Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Szczegóły i karta zagłoszenia poniżej w regulaminie.
 

Zdjęcie http://foto.poland.gov.pl/gallery/KALENDARIUM_2013/Witkacy_Julian_Tuwim.jpg
 

26

LUT

2013

2249

razy

czytano