Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Rękodzieło ludowe dla dzieci i nieco starszych w Czatachowie.

Rękodzieło ludowe dla dzieci i nieco starszych w Czatachowie.

Grupa Inicjatywna projektu „Co w sobie chowa Czatachowa” organizuje warsztaty z rękodzieła ludowego w dniach 17.03. do 21.03.2014r., w godzinach 17:00 – 19:00. Odbędą się one w remizie OSP Czatachowa.  Młodzież z Czatachowy realizująca swój autorski pomysł w ramach programu „Młodzież w działaniu” zaplanowała kolejny jego etap. Są nimi warsztaty z rękodzieła ludowego.

- Szkolenie to jest skierowane zarówno do młodych, jak i starszych mieszkańców wsi oraz gminy. Dzięki tym spotkaniom uczestnicy poznają techniki wykonywania ozdób na drutach, kwiatów z bibuły, itp. - mówi koordynatorka projektu Paulina Stępień. Warsztaty będą przeprowadzane przez Barbarę Klimas, która jest wykwalifikowanym plastykiem, nauczycielką Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

- Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do udziały w naszym przedsięwzięciu. Zainteresowani będą mogli poszerzać wiedzę z rękodzieła wykonywanego w dawnych czasach – zaprasza Sylwia Stempień.

Spotkania te zwrócone są przede wszystkim do dzieci. Będą one miały okazję nauczyć się wykonywaniu różnego rodzaju kwiatów z bibuły, poznają techniki dawnego zdobienie jajek wielkanocnych, jak również spróbują zrobić ozdoby na drutach.


- Zachęcamy również osoby starsze, które są chętne podzielić się swoją ogromną wiedzą w danej dziedzinie, gdyż to właśnie wasze umiejętności i doświadczenie są nam potrzebne – mówi Marta Wieszczura, członek grupy inicjatywnej.
Kursy będą trwać pięć dni, w wymiarze dwóch godzin dziennie.

Więcej informacji na temat projektu udziela Paulina Stępień (koordynator) pod numerem telefonu 725034791. Przedsięwzięcie jest realizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

11

MAR

2014

1139

razy

czytano