Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zbiórka eksponatów do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach.

Zbiórka eksponatów do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach.

„Podziel się historią!” to nazwa akcji, której celem jest zebranie elementów ekspozycji stałej w tworzonym Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach.  Szczególnie interesujące są przedmioty i urządzenia związane z: młynarstwem, piekarstwem, szewstwem, bednarstwem i kołodziejstwem. Chętnie umieścimy na ekspozycji żarna, kobylice, stoły warsztatowe. Szukamy też drobnych elementów: jak drzwi do pieca chlebowego, koszyczki, łopaty, drewniane stempy, kopyta szewskie. Jednakże wszystkie inne przedmioty i pamiątki są mile widziane.

Ze względu na wieloletnie starania Obywatelskiego Komitetu Pamięci Narodowej w Żarkach część eksponatów i zdjęć jest już dostępna, ale dzięki mieszkańcom Gminy Żarki i okolic ekspozycja może być jeszcze  bardziej interesująca. Zamiast wyrzucać na śmietnik, warto podzielić się eksponatem i historią z nim związanym po to, aby zarówno historię, jak i eksponat zachować dla pokoleń.

Każdy kto chce współtworzyć powstające muzeum, może przekazać eksponaty na dwa sposoby: jako dar dla muzeum lub oddać w depozyt. Najcenniejsze z nich zostaną umieszczone na wystawie wraz  z informacją o darczyńcach. Jeśli posiadają Państwo przedmioty, zdjęcia, którymi chcielibyście się podzielić, przynieście je do nas lub zadzwońcie! Szczegółowe informacje i zgłoszenia się przyjmowane w Urzędzie Miasta i  Gminy Żarki, pokój nr. 21, tel. 34 3148036 wew. 29, mail: barbara.rajczyk@umigzarki.pl, katarzyna.pluta@umigzarki.pl

Poniżej są dostępne dokumenty związane z przekazaniem eksponatów.
 

29

MAJ

2014

1802

razy

czytano