Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Mistrzyni Polski Mariola Pasikowska.

Mistrzyni Polski Mariola Pasikowska.

W minioną sobotę tj. 30.08.2014 w Złotoryji odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa w Nordic Walking. Gminę Żarki reprezentowała Mariola Pasikowska z klubu Positive Energy , która wystartowała na dystansie 20 km  osiągając czas 2:32. Ten wynik dał jej Mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej oraz wicemistrzostwo Polski w OPEN Kobiet na 20 km. Trasa była wymagająca, podejścia ze sporym przewyższeniem, profesjonalna obstawa sędziowska. Poziom zawodników bardzo wysoki. Mariola w tym sezonie  sprawdza swoją wytrzymałość i wytrenowanie na dystansach półmaratonowych, odnosząc sukcesy.

Długi dystans wiąże się z przygotowaniem zawodnika do startu poprzez różnorodne treningi: bieg, siłownia, fitness oraz odpowiednie odżywianie. W Żarkach i okolicach co raz więcej osób uprawia tą niebanalną aktywność fizyczna. Przy dobrej technice marszu ćwiczy 95% mięśni naszego ciała.

Nordic Walking łączy w sobie najlepsze cechy idealnej aktywności ruchowej dla wszystkich, gdyż: jest łatwy i szybki do nauczenia na poziomie podstawowym, mogą go uprawiać niemal wszyscy, bez względu na wiek, wagę i wyjściowy poziom sprawności fizycznej, jest możliwy do uprawiania wszędzie i w każdym czasie, w dowolnym klimacie, w dowolnym terenie, na każdej nawierzchni i przez cały rok, jest 40-50% efektywniejszy niż marsz bez kijków, efektywnie trenuje wszystkie mięśnie kończyn dolnych, prostowniki kończyn górnych, wzmacniając mięśnie tułowia, ramion, barków, a także brzucha, odciąża cały aparat ruchowy do 30%, nie pogarsza stanu obolałych stawów, zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa, łagodząc napięcie mięśniowe w okolicy barków, podnosi kreatywność i sprawność działania mózgu, obniża hormony stresu, obniża wartości tłuszczowe krwi i LDL, zapobiega cukrzycy, wzmacnia kości i zmniejsza ryzyko osteoporozy, jest bezpieczną formą ćwiczeń, kijki zapewniają równowagę i stabilność podczas chodu w trudnym terenie.

02

WRZ

2014

3205

razy

czytano