Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Inwestycje, inwestycje, inwestycje.

Inwestycje, inwestycje, inwestycje.

Niektóre zadania inwestycyjne zbliżają się do końca, inne rozpoczynają. Trwają przez cały czas prace przy młynie przy ul. Ofiar Katynia. W centrum Żarek nieopodal urzędu nadal trwa remont dróg. Kolejna inwestycja polega na modernizacji ulic: Czarki w Żarkach, Leśnej w Jaworzniku,  Długiej w Wysokiej Lelowskiej. Zadanie drogowe jest realizowane również na Osiedlu 600-lecia.

Jednym z największych zadań inwestycyjnych jest przebudowa Starego Młyna pod potrzeby Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. Kontynowanie są roboty konstrukcyjne w nowoprojektowanej części oraz budowane są konstrukcje żelbetowe ścian i stropów budynku młyna. Wewnątrz wykonano częściowo podłoża pod posadzki, zabudowano stolarkę okienną, trwają prace przy elewacji budynku, jest budowana rampa. Cały czas trwają roboty instalacyjne: co, elektryczna, odgromowe. Przypomnijmy, iż cały czas trwa zbiórka eksponatów. Te zgromadzone, jak i urządzenia z młyna są rewitalizowane.

Nowe nawierzchnie zyskały cztery ulice na Osiedlu 600-lecia. Prace przeprowadzono na ulicach: Astrów, Kąkoli, Różana i Tulipanów w Żarkach. Koszt tego zadania 813 659,23zł. Ulice zyskały krawężniki, nawierzchnie z kostki, chodniki, wydzielone pasy zieleni, zjazdy. Wybudowano również chodnik i parking wraz z odwodnieniem drogi i budynku OSP przy ul. Szkolnej w Jaworzniku za 232 900,82 zł.  Szkoła podstawowa została odwodniona w ubiegłym roku w ramach termomodernizacji obiektu.

Prace nadal trwają w centrum Żarek. Przebudowywane są ulice Kościuszki, Poprzeczną, Armii Krajowej, Żwirki i Wigury za kwotę 1 593 674,65 zł. Trwa porządkowanie terenu i przygotowania do położenia nakładek asfaltowych. - Inwestycja będzie realizowana do końca października  tego roku.

Za sumę 769 086,43zł są remontowane  ul. Czarka w Żarkach, przy której prace już są wykonywane, ul. Leśna w Jaworzniku oraz ul. Długa w Wysokiej Lelowskiej. Prace mają zakończyć się do 31 grudnia.

(tekst: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot: Paulina Musiał, Przemek Stala)
 

23

WRZ

2014

1571

razy

czytano