Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dotacja na drogi w centrum Żarek.

Dotacja na drogi w centrum Żarek.

Ulice Leśniowska, Berka Joselewicza, Kościelna i Wąska w Żarkach w przyszłym roku przejdą gruntowną przebudowę. Nowe nawierzchnie, chodniki, parkingi. Wartość dotacji blisko półtora miliona złotych ze Schetynówek. Wojewoda śląski zatwierdził ostateczną listę rankingową wniosków w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój. Na liście znalazło się 87 projektów na łączną kwotę dofinansowania z budżetu państwa ponad 137 mln zł.
Na siódmym miejscu na liście rankingowej znalazło się zadanie zgłoszone przez Gminę Żarki o nazwie „Przebudowa dróg gminnych w Żarkach stanowiących połączenie drogi wojewódzkiej nr 793 z DW nr 789 – Przebudowa ulicy Leśniowskiej i Berka Joselewicza oraz ulic Kościelna i Wąska”. Długość dług planowanych do remontu wynosi: 1507,88 metrów, wartość dotacji 1 mln 490 tys. zł, wkład gminy Żarki 1 mln 490 tys. zł.

- Przetarg będzie ogłaszany na początku nowego roku, realizacja zadania od wiosny. Projektowane przedsięwzięcie obejmuje przebudowę jezdni, parkingów, zjazdów, chodników oraz dobudowę parkingów w ramach istniejącego zagospodarowania terenu w Żarkach w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu pojazdów kołowych oraz pieszych – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Zestawienie długości remontowanych dróg: ul. Leśniowska 945,94 m, ul. Berka Joselewicza 187,48, ul. Kościelna 181,86 m, ul. Wąska  82,40 m.

W ciągu ul. Lesniowskiej powstanie nowa jezdnia, krawężniki, obustronny chodnik przyjezdniowy, parking równoległy po wschodniej stronie ulicy, skrzyżowanie z ulicą Wierzbową w postaci ronda, odwodnienie. Przy ul. Berka Joselewicza:  nowa jezdnia, obustronny chodnik przyjezdniowy, wymiana nawierzchni bitumicznej na kostkę betonową na długości ok. 129 m od ul. Leśniowskiej, na dalszym odcinku nawierzchnia bitumiczna, po stronie południowej na odcinku od ul. Leśniowskiej do ul. Kościelnej parking do parkowania podłużnego o nawierzchni z kostki kamiennej, odwodnienie. Na ulicy Kościelnej  nowa jezdnia, nawierzchnie z kostki kamiennej i betonowej, odwodnienie, natomiast na ulicy Wąskiej nowa jezdnia i odwodnienie.

(przygotowanie: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Marcin Skabek)
 

28

LIS

2014

2556

razy

czytano