Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkół w Anglii i Hiszpanii.

Uczniowie Zespołu Szkół w Anglii i Hiszpanii.

Informatycy z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach zdobywają doświadczenie w Londynie i Hiszpanii Szesnastu uczniów technikum informatycznego odbyło dwutygodniową praktykę w londyńskich firmach informatycznych. Staż stał się osiągalny za sprawą środków unijnych. Projekt „Mobilność kluczem do sukcesu - staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizacją partnerską była ADC College.

Z środków unijnych korzystają uczniowie, ale i nauczyciele.  W ramach programu Leonardo da Vinci nauczyciele Zespołu Szkół w Żarkach uczestniczyli w projekcie: „Kreatywność w kształceniu zawodowym”. Siedmiu pedagogów z zakresu szkolnictwa zawodowego oraz kadra zarządzająca uczestniczyli w tygodniowym pobycie w Londynie w celu zapoznania się ze specyfiką brytyjskiego systemu nauki i kształcenia zawodowego. Zwiedzali szkoły zawodowe, poznawali bazę dydaktyczną, spotykali się z miejscowymi nauczycielami zawodu i pracodawcami. Nauczyciele poznawali metody kształcenia wykorzystujące techniki komputerowe, zastosowanie e-learningu oraz modułowego systemu kształcenia.

Kolejnym projektem, w którym  Zespół  Szkół wziął udział to projekt NEW-TECH współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany był przez COMBIDATA Poland sp. z o.o. W ramach dofinansowania zrealizowano praktyki mające na celu zapoznanie nauczycieli z pracą w przedsiębiorstwach z branży IT. Celem było również nawiązanie współpracy przedsiębiorstw i szkół  w zakresie doskonalenia praktycznych kompetencji zawodowych w zakresie branży IT.

Praktyka obejmowała: warsztaty oraz praktyki w firmie branży IT, wyjazd studyjny do przedsiębiorstw w Hiszpanii, którego celem było zwiedzanie takich obiektów jak: COSMO CAIXA, wieża telekomunikacyjna Collserola w Barcelonie, Centrum Technologii Leitag – Instytut Technologiczny, MareNostrum – jeden z 7 znajdujących się na terenie Hiszpanii superszybkich komputerów, Muzeum Komputerowe.

 

22

STY

2015

1277

razy

czytano