Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Sukcesy uczniów Gimnazjum Im. Jana Pawła II w konkursach przedmiotowych.

Sukcesy uczniów Gimnazjum Im. Jana Pawła II w konkursach przedmiotowych.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach wzięli udział w konkursach przedmiotowych z: języka polskiego, języka niemieckiego, języka angielskiego, historii, matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii. Do etapów rejonowych zakwalifikowało się ośmioro uczniów. Pięcioro finalistów reprezentowało szkołę na etapach wojewódzkich konkursów z: biologii, języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i fizyki, a czworo z nich zdobyło tytuł laureata konkursu przedmiotowego:
  1. Justyna Sojka – laureatka konkursu przedmiotowego z biologii,
  2. Małgorzata Maślanka – laureatka konkursu przedmiotowego z biologii, 
  3. Malwina Jurczyk – laureatka konkursu przedmiotowego z języka polskiego,
  4. Igor Zimny – laureat konkursu przedmiotowego z matematyki.

Uzyskany przez uczniów tytuł laureata zwalnia ich z pisania odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego z maksymalnym wynikiem końcowym oraz daje dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
Uczennica Malwina Jurczyk zdobyła również II miejsce w I Powiatowym Konkursie Ekologiczno – Przyrodniczym, natomiast drużyna Gimnazjum w tym samym konkursie zajęła I miejsce.
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach uczestniczy w projekcie matematycznym koordynowanym przez gminę Koziegłowy „Matematyka kluczem do sukcesu ucznia i wszechstronnego rozwoju wiejskiej szkoły”. W konkursie organizowanym w ramach projektu „Koziegłowy – mądre głowy” uczniowie gimnazjum w Żarkach zajęli: II miejsce Igor Zimny i Katarzyna Myga oraz III miejsce Anna Maciąg.


(przygotowanie: pracownicy Gimnazjum)

07

KWI

2008

1440

razy

czytano