poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Katalog wycieczek do Żarek.

Strona główna » Aktualności » Katalog wycieczek do Żarek.

wielkość tekstu:A | A | A

Katalog wycieczek "Przygoda na Jurze" został nagrodzony na Międzynarodowych Targach Turystyki GLOBalnie w miniony weekend (18-20.03.2016). Katalog zawiera gotowe propozycje wycieczek do Gminy Żarki i Zamku Ogrodzieniec.

Katalog "Przygoda na Jurze", przygotowany przez stowarzyszenie JURAok był już na targach turystycznych w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, będzie również na targach w Warszawie. Cieszy się powodzeniem wśród biur podróży, szkół, przedszkoli i domów kultury. Katalog zawiera gotowe propozycje wycieczek przedszkolnych, szkolnych i integracyjnych  jednodniowych, dwudniowych i trzydniowych.

W jurajskiej Gminie Żarki postawiono na edukację i zabawę oraz współpracę. Branża turystyczna w Gminie Żarki mocno ze sobą współpracuje. Efektem jest współpracy jest wspólna sprzedaż oferty turystycznej partnerów prywatnych, publicznych i innych znaczących w regionie, czyli Zamkiem w Ogrodzieńcu.

Pomysły na wycieczki dostępne na stronie http://etnojura.pl/wycieczki/wycieczki-szkolne/, a drukowaną wersję katalogu można zamówić tutaj http://www.juraok.pl/wycieczki-szkolne-nowy-katalog-juraok-przygoda-na-jurze/

 

czytano: 1002 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-03-21 10:37:38

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5