Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Jurajskie gminy gościły maraton rowerowy.

Jurajskie gminy gościły maraton rowerowy.

Na terenie trzech jurajskich gmin, Żarki, Janów i Niegowa rozegrany został maraton rowerowy w kolarstwie górskim, zaliczany do cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Łącznie w imprezie wzięło udział prawie 600 uczestników.

Start i meta zawodów były zlokalizowane na terenie Turystycznej  Frajdy, w bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, w dzielnicy Żarek - Leśniowie. Zawodnicy jechali w pobliżu ciekawszych atrakcji Jury, gdyż malownicza trasa prowadziła przez Czatachową, Ostrężnik, Górę Gorzkowską, Hucisko, Ogorzelnik, Mirów i Bobolice oraz Łutowiec.

Podobnie jak w innych edycjach cyklu Bike Atelier MTB Maraton, uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy – dłuższą (dystans PRO) o długości 62 kilometrów oraz krótszą (HOBBY) o długości 25 kilometrów.

- Podczas tych zawodów każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ci, którzy lubią wymagające trasy, ze stromymi podjazdami i technicznymi zjazdami z pewnością nie byli zawiedzieni. Również ci uczestnicy, którzy podchodzą do jazdy na rowerze mniej wyczynowo, byli zadowoleni, gdyż mieli okazję pojeździć po bardzo ciekawych, urokliwych i urozmaiconych terenach. Wiele osób połączyło start w naszym wyścigu z weekendowym wyjazdem na Jurę i nie spotkaliśmy nikogo, kto nie byłby pod wrażeniem tego regionu – opowiada Anna Bara, organizator największego w województwie śląskim cyklu maratonów rowerowych Bike Atelier MTB Maraton.

Jurajskiej gminy, które były gospodarzami wyścigu, znane są ze swojego przyjaznego nastawienia do rowerzystów. Starają się one stworzyć dla nich jak najlepsze warunki, rozbudowując rowerową  infrastrukturę.

- Spotkaliśmy się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem zarówno przedstawicieli gmin Żarki, Niegowa, Janów, jak i okolicznych mieszkańców. Ich zaangażowanie nie raz pozytywnie nas zaskakiwało, co dodatkowo motywuje do powrotu w to miejsce - dodaje Anna Bara - Mamy nadzieję, że udało nam się wiele osób zmotywować do odkrywania okolicy rowerem, nie tylko w czasie maratonu, ale również w czasie kolejnych wakacyjnych weekendów.

W wyścigu na najdłuższym dystansie PRO zwyciężył Michał Ficek przed Mateuszem Zoniem i Michałem Kucewiczem. Wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Uroda-Hampelska, która przyjechała na metę przed Natalią Kołodziej i Ewą Rebane-Sodowską.

Na dystansie HOBBY wygrał Grzegorz Kubaczka, drugi był Grzegorz Żołna, a trzeci Jan Ryglewski. W rywalizacji pań na podium stanęły Mirela Łapin, Katarzyna Miętkiewicz i Sandra Adamczyk. Do zmagań przystąpili też najmłodsi miłośnicy „dwóch kółek” w wieku od 4 lat. Rywalizowali oni na krótszych dystansach, dostosowanych do wieku i umiejętności.

W ramach cyklu Bike Atelier MTB Maraton odbędą się jeszcze dwie imprezy – 21 sierpnia w Psarach i finał 18 września w Gliwicach.

Więcej: http://bikeateliermaraton.pl/

 

19

LIP

2016

1697

razy

czytano