Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Aktywni dla zdrowia. Grant dla Biegaj z Żarkami.

Aktywni dla zdrowia. Grant dla Biegaj z Żarkami.

Projekt grupy Biegaj z Żarkami z gminy Żarki uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu. Grant na realizację projektu „Aktywni dla zdrowia” otrzymała grupa Biegaj z Żarkami pod patronatem Ludowego Klubu Sportowego „Zieloni” Żarki.

Celem projektu jest zachęcenie do aktywnego i zdrowszego trybu życia mieszkańców gminy. Warsztaty przewidują spotkanie z fizjoterapeutą, zakup strojów sportowych oraz sprzętu do ćwiczeń. Choć celem jest głównie zaktywizowanie osób starszych, to uczestniczyć w projekcie mogą także wszyscy ci, którym idea zdrowego stylu życia jest bliska sercu.

W dniu 29 czerwca 2017 roku w hotelu Villa Verde Congress&Spa w Zawierciu została zorganizowana gala Programu Działaj Lokalnie podsumowująca tegoroczną edycję konkursu. Laureatom zostały przekazane symboliczne czeki.

Symboliczny czek dla Grupy Biegaj z Żarkami odebrali przedstawiciele grupy: Anna Stodółkiewicz oraz Tadeusz Rutka.

- Podejmowanie inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności, podnoszenie jakości życia mieszkańców, aktywizowanie ich do działania – to niezmiernie ważne zadania, których realizacji podejmują się organizacje oraz stowarzyszenia pozarządowe działające na terenie powiatów myszkowskiego oraz zawierciańskiego. Doceniamy kultywowanie regionalnych tradycji, podejmowanie międzypokoleniowego dialogu oraz chęć rozwoju, które przejawiają mieszkańcy gminy Żarki – powiedział Paweł Abucki,  prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.
Już w lipcu na stronie internetowej www.umigzarki.pl oraz portalu Facebook Biegaj z Żarkami i Zieloni Żarki ukażą się informacje o naborze do projektu.
.

 

18

LIP

2017

1296

razy

czytano