środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Remonty w szkołach i przedszkolu.

Strona główna » Aktualności » Remonty w szkołach i przedszkolu.

wielkość tekstu:A | A | A

Jakie zmiany spotkają po wakacjach uczniowie i nauczyciele? Jakie prace wykonano i co się zmieniło podczas dwóch miesięcy?

W przedszkolu w Żarkach  wyremontowano schody wejściowe i odnowiono ściany w  szatni, holu i na klatce schodowej. - Wyposażono dodatkową salę dla starszych dzieci w budynku gimnazjum, pomalowano ściany – wyjaśnia Lidia Szczepańkiewicz, dyrektor przedszkola w Żarkach.

W szkole podstawowej w Żarkach wykonano remont szatni szkolnej, w tym uzupełniono tynki, wykonano malowanie. -  Pomalowano również szatnie przy sali gimnastycznej, zaplecze małej sali gimnastycznej, 3 klasopracownie – informuje dyrektor Tadeusz Pakuła.

W wakacje wykonano również znaczne zakupy m.in. brakujący sprzęt i meble w związku z wprowadzaniem reformy edukacji. I tak pracownia komputerowa została wyposażona w 25 laptopów. W kolejnej pracowni pojawiła się nowa tablica interaktywna z zestawem multimedialnym. Uzupełniono lektury dla klas starszych w bibliotece szkolnej.

W Szkole Podstawowej w Przybynowie  w okresie wakacyjnym wykonano malowanie ścian i cyklinowanie podłogi w dwóch salach lekcyjnych. - Pomalowano także klatkę schodową oraz poręcz przy schodach, korytarze na pierwszym piętrze, wykonano remont podłogi na  korytarzu na pierwszym piętrze, ułożono wykładzinę  przemysłową – informuje Edyta Brodzik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Przybynowie. Ponadto nastąpiła wymiana wszystkich drzwi na pierwszym piętrze. Kupiono szafki do szatni dla klasy I oraz IV. Ponadto został pomalowany plac zabaw  z ławkami biesiadnymi i stoły.

W związku z nowym rokiem szkolnym w Szkole Podstawowej w Zawadzie pomalowano i wygipsowano ściany na korytarzu dolnym. – Przeprowadzono remont i malowanie pokoju nauczycielskiego i zakupiono nowe meble – informuje Anna Wyporska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Nastąpiła również wymiana instalacji i oświetlenia w pracowni matematycznej. Została zainstalowana tablica interaktywna w klasopracowni klas młodszych.

 

czytano: 356 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2018-08-31 12:40:42

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5