sobota, 15 maja 2021 r.
imieniny obchodzą: Dionizy, Zofia
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wspólne śpiewanie z KGW Kotowice

Strona główna » Aktualności » Wspólne śpiewanie z KGW Kotowice

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 13 stycznia miało miejsce pierwsze wydarzenie integrujące lokalną społeczność przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kotowicach.  Nowa organizacja zamierza działać na rzecz swojej miejscowości i jej mieszkańców, ale nie tylko.

- W grudniu 2018 roku w Kotowicach zostało założone Koło Gospodyń Wiejskich Kotowice. Komitet założycielski powołało dokładnie 35  osób z miejscowości  - informuje Anna Radosz, która weszła w skład zarządu. W dniu  21.12.2018 organizacja została zarejestrowana Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich. W dniu 28.12.2018 na zebraniu został powołany 3-osobowy Zarząd KGW Kotowice w składzie: Anna Radosz, Joanna Lenartowicz, Aneta Labocha.

- Za nami już pierwsza integracja społeczności lokalnej. W dniu 13 stycznia  w remizie OSP Kotowice odbyło się wspólne śpiewanie kolęd przy kawie i pysznym cieście, na które przybyło sporo mieszkańców – informuje Anna Radosz.

 

czytano: 668 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-01-17 12:04:20

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10