czwartek, 5 grudnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Kryspina, Norbert
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Inwestycje na 600-leciu.

Strona główna » Aktualności » Inwestycje na 600-leciu.

wielkość tekstu:A | A | A

Dzisiaj ( 2.08. ) została podpisana umowa na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Osiedla 600- lecia oraz w ul. Chryzantem i Leśniowskiej. Zadanie będzie zrealizowane do końca września.  - Wartość tej inwestycji wynosi  1 119 713,69 zł – informuje Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki.

W dniu 12 lipca nastąpiło otwarcie ofert w ramach przetargu nieograniczonego pn. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Osiedla 600- lecia oraz w ul. Chryzantem i Leśniowskiej w Gminie Żarki. Wpłynęło 5 ofert: Wybrana została oferta P.H.U.B. MARMADEX Myszków.

- Do końca tego roku zostaną wybudowane nowe drogi na Osiedlu 600-lecia pomiędzy ulicami Serwin i Chryzantem. To zadanie realizujemy z udziałem dotacji z  Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1,5 mln zł. – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

Zadanie drogowe realizuje  P.H.U.B. MARMADEX za kwotę 2 995 230,54 zł. W obszarze pomiędzy ulicami Serwin i Chryzantem planuje się przedłużenie ulicy Serwin do drogi gminnej ul. Chryzantem  o długości 664,04 m. Powstanie druga ulica będąca przedłużeniem ul. Kąkolii o długości 358,84 m, a także trzecia, czyli przedłużenie ul. Konwalii na długości 357,52 m. Każda z nowych jezdni będzie o szerokości 5 m, z jednostronnymi chodnikami o szerokości 2 m. Zaplanowano również odwodnienie. Nawierzchnie zostaną ułożone z kostki brukowej.

 

czytano: 411 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-08-02 14:18:02

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 3