wtorek, 26 stycznia 2021 r.
imieniny obchodzą: Norma, Paulina
Linki
Warto wiedzieć
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Katalog wycieczek 2020.

Strona główna » Aktualności » Katalog wycieczek 2020.

wielkość tekstu:A | A | A

Ukazał się nowy wspólny katalog wycieczek pod hasłem "Przygoda na Jurze Wycieczki 2020". Zawiera on propozycje 9 gotowych wycieczek zapewniających atrakcje i interesujący program.  Jest to doskonała propozycja do  SZKÓŁ, BIUR PODRÓŻY, PRZEWODNIKÓW, DOMÓW KULTURY, KLUBÓW SPORTOWYCH, ŚWIETLIC.

Katalog zawiera propozycje wycieczki dla grup przedszkolnych, szkolnych, młodzieży. Każdy program jest dostosowany do wieku, zainteresowań grupy. Można wybrać propozycje z dowolnego programu i połączyć według własnego klucza Katalog wydany we współpracy z: Wehikuł Czasu Przystań Leśniów, Hokus Pokuss Kampus Eureka, Etnojura.pl, ArtWarsztaty, Agrogospodarstwo "Pod Skałką", Zagroda Edukacyjna Maciejówka, Sery Jurajski Koziołek, Osikowa Dolina • Wyjątkowe ozdoby, Jaskinia Głęboka, Fundacja Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego, STARY MŁYN Muzeum Dawnych Rzemiosł, Grupa Jurajska GOPR.

Zdjęcia: Wojciech Ochocki, Jurassic Photo Team, Północna Jura
Dziękujemy za udział w sesjach fotograficznych: Szkoła Podstawowa im. Władysława Szafera  oraz Szkoła Podstawowa im. Integracji Europejskiej w Przybynowie

Katalog do pobrania poniżej.

czytano: 5434 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2019-11-05 13:08:34

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4