Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

ZDZ. Żarki. Rekrutacja.

ZDZ. Żarki. Rekrutacja.

W Zespole Szkół w Żarkach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, mieszczącym się w Żarkach przy ulicy Sosnowej 2,  funkcjonują dwa typy szkół.  Prowadzona jest rekrutacja zarówno do szkoły branżowej jak i do liceum dla dorosłych. Zapraszamy do szkoły, można zwiedzić, zobaczyć pracownie, porozmawiać z instruktorami, nauczycielami, uzyskać wszelkie informacje na temat edukacji w naszej szkole. Zapraszamy.  
Branżowa Szkoła I Stopnia w Żarkach Zakładu Doskonalenia Zawodowego  Katowicach to trzyletnia szkoła dla młodzieży, w której naukę mogą podjąć absolwenci szkół podstawowych.

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Żarkach ZDZ w Katowicach to szkoła  dla dorosłych, w której naukę mogą kontynuować również absolwenci branżowych szkół  I stopnia lub zasadniczych szkół zawodowych, od klasy II.   

Prowadzimy rekrutację W branżowej szkole I stopnia kształcimy w każdym zawodzie. W zawodach: fryzjer, kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie zapewniamy uczniom zajęcia praktyczne na terenie szkoły, w pozostałych zawodach, w klasie wielozawodowej,  uczniowie realizują zajęcia praktyczne u pracodawców poza szkołą.  

Uczniowie są pracownikami młodocianymi i pobierają za zajęcia praktyczne wynagrodzenie.

Kucharze, fryzjerzy i monterzy zabudowy są pracownikami młodocianymi Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP  w Katowicach. Pracodawca zapewnia im szkolenia BHP, stroje robocze, lekarza medycyny pracy, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach losowych, wycieczki, doradztwo zawodowe. Zajęcia praktyczne uczniowie odbywają  w nowocześnie wyposażonych pracowniach: gastronomicznej, poligonie budowlanym i pracowni fryzjersko-kosmetycznej, pod okiem profesjonalnych instruktorów. Uczniowie nie zakupują materiałów zużywalnych na zajęcia praktyczne, wszystko zapewnia szkoła i pracodawca.

Uczniowie uczestniczą w szkoleniach i kursach organizowanych przez szkołę lub pracodawcę, np. „Kurs obsługi kas fiskalnych”, „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, „Cyberbezpieczeństwo”, „Techniki przedłużania i zagęszczania włosów”, i in.

Szkoła uzyskała akredytację programu Erasmus+ na lata 2021-2027, dzięki temu uczniowie mogą wziąć udział w trzytygodniowych praktykach zagranicznych. W bieżącym roku 12 uczniów i 4 absolwentów uczestniczyło w stażach u włoskich pracodawców w Rimini.

INFO:
Sekretariat w Zespole Szkół w Żarkach działa codziennie w godzinach: 8.00-15.00.
Kontakt telefoniczny: 34 314 80 99.
Adres mailowy: s-zarki@zdz.katowice.pl
Strona szkoły: www.szkoly.zarki.zdz.pl

 

06

LIP

2023

346

razy

czytano