Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Sukcesy Hani Pasikowskiej z Żarek.

Sukcesy Hani Pasikowskiej z Żarek.

Hanna Pasikowska jest uczennicą klasy szóstej w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach. W sezonie 2022/2023 reprezentowała klub Dwójka Zawiercie, osiągając niezwykle imponujące wyniki w siatkówce. Jest aktualną Mistrzynią Śląska w siatkówce halowej, zwyciężając w rywalizacji z 92 drużynami. Finał Mistrzostw Śląska odbył się w Katowicach.

H. Pasikowska zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w siatkówce halowej, pokonując 30 najlepszych drużyn z 16 województw w Gliwicach. W siatkówce plażowej również odniosła sukcesy, zdobywając Wicemistrzostwo Śląska w Dąbrowie Górniczej oraz zajmując 9. miejsce na Mistrzostwach Polski w Kołobrzegu w siatkówce plażowej.
 
W minionym sezonie Hanna reprezentowała klub w ponad 30 turniejach na terenie Polski. Jej zaangażowanie i umiejętności sportowe zostały dostrzeżone przez koordynatora i zatwierdzone przez Biuro Projektu siatkarskich ośrodków szkolnych, które powołało ją na dwutygodniowy obóz reprezentacji Polski w Białej Podlaskiej, stanowiący selekcję do Mistrzostw Europy. Powołanie to było wynikiem dwóch etapów selekcji, które odbyły się na Śląsku w Jastrzębiu Zdroju oraz podczas trzydniowego zgrupowania w Twardogórze. Warto podkreślić, że Hanna jest jedną z dwóch zawodniczek reprezentujących Województwo Śląskie.
 
Dodatkowo Hanna została powołana na zgrupowanie do kadry wojewódzkiej młodziczek, które odbyło się w kwietniu w Międzybrodziu Bialskim.
 
Hanna jest uczennicą klasy sportowej, angażując się w treningi cztery razy w tygodniu, a także w treningi indywidualne. Warto przy tym wspomnieć, że Hanna równocześnie osiąga bardzo dobre wyniki w nauce biorąc udział w wielu konkursach przedmiotowych, o zasięgu ogólnopolskim. Zdobyła drugą najwyższą średnią w szkole w minionym roku szkolnym 5,53.

(Tekst i zdjęcia: Archiwum rodzinne)

 

17

LIP

2023

221

razy

czytano