Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Z Żarek na stadion o Puchar Tymbarku.

Z Żarek na stadion o Puchar Tymbarku.

Drużyny z województwa śląskiego rywalizowały w miniony piątek w Bytomiu podczas wojewódzkiego finału turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Stawką był awans do ogólnopolskich finałów. Gra była zacięta, a emocje sięgały zenitu, ponieważ we wrześniu w wielkim finale najlepsze drużyny z całego kraju zagrają o Puchar Tymbarku, Tytuł Mistrzów Polski oraz wyjazd do Mediolanu na sławny stadion San Siro.
W piątek Stadion Polonii Bytom wypełniony był wielkimi piłkarskimi emocjami. Zmierzyły się tam dzieci, które zakwalifikowały się do śląskiego finału, czyli mistrzostw Polski U-10 dla chłopców i dziewcząt. Drużyny, które wzięły udział w finale wojewódzkim, zostały wyłonione podczas rozgrywek gminnych i powiatowych.
Powiat częstochowski w kategorii dziewcząt reprezentowała  drużyna  UKS CHAMPION  działająca przy Szkole Podstawowej im. Wł.  Szafera w Żarkach. Drużyna uplasowała się na czwartym miejscu w grupie. Dziewczynki były bardzo zdeterminowane by wygrać, zabrakło jednak doświadczenia w organizacji gry w obronie. Mimo porażki hasło dziewczynek głosiło: „Czy wygramy, czy przegramy ale nigdy się nie damy !”
Trenerem dziewczynek jest nauczyciel Mariola Pasikowska, taktyczną formę treningu przeprowadza  szkoleniowiec  nauczyciel Marcin Nowak.
Wszystkie dzieci grające w finale wojewódzkim otrzymały  medale, dyplomy  oraz słodkości potwierdzające zdobyte miejsca oraz udział w rozgrywkach na etapie wojewódzkim.

(przygotowała: Mariola Pasikowska, fot. Archiwum SP Żarki)

15

CZE

2010

917

razy

czytano