Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Odznaczeni na Dożynkach Powiatowych.

Odznaczeni na Dożynkach Powiatowych.

Pięć pań mieszkanek gminy Żarki zostało odznaczonych w czasie tegorocznych dożynek powiatowych. Doceniono ich pracę w zakresie krzewienia kultury na obszarach wiejskich.

Tegoroczne dożynki powiatowe odbyły się w dniu 12 września w Koziegłowach. Była tam również reprezentowana Gmina Żarki. Miała swoje stoisko promocyjne, a na scenie wystąpiły się lokalne zespoły: "Kłos", "Carmen", "Lira", "Wysoczanki", "Ostrówiolinki".  Byli obecni burmistrz Klemens Podlejski i przewodniczaca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak.

Starosta Łukasz Stachera nagrodził rolników oraz osoby zasłużone dla rozwoju lokalnej kultury ludowej. Uhonorowani zostali: z gminy Niegowa: Ryszard Halabowski, Zenon Maligłówka, Grzegorz Motyl, Bogdan Lech, Barbara Zwolińska, z gminy Poraj Bożena i Grzegorz Rudawscy, Agnieszka i Dariusz Miśta, Iwona i Jerzy Nagoda, Katarzyna i Grzegorz Froś, z gminy Koziegłowy Marek Paliga, Krzysztof Kos, Stanisław Łapaj, Ryszard Będkowski, Gabriela i Adam Marchewka, z gminy Żarki: Grażyna Sojka, Elżbieta Nowak, Krystyna Resiak, Krystyna Nowakowska, Krystyna Opiła, natomiast z Myszkowa: Władysław Bochenek, Dariusz Machura, Włodzimierz Tworek, Alfred Pawlik, Janusz Kuśmierek. Specjalne wyróżnienie z rąk wicemarszałków Kleszczewskiego i Stacha oraz wicestarosty Kierasa otrzymał Józef Ślusarz kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Myszkowie.

Oto szczegółowe informacje o osobach nagrodzonych z gminy Żarki:

Grażyna Sojka, Wysoka Lelowska Kępina

Długoletnia i aktywna członkini KGW w Ostrowie, współzałożycielka zespołu śpiewaczego „Ostrówiolinki w którym pełni funkcję skarbnika. Autorka tekstów piosenek o Ostrowie swoją postawą i pracą społeczną integruje środowisko Ostrowa. Aktywnie uczestniczy w przygotowaniach imprez i uroczystości o zasięgu lokalnym. Współpracuje i wspomaga działalność Świetlicy w Ostrowie. Cieszy się dużym autorytetem w środowisku.

Nowak Elżbieta, Wyoska Lelowska

Od 12 lat członkini Zespołu Śpiewaczego WYSOCZANKI, działającego przy Świetlicy Wiejskiej w Wysokiej Lelowskiej. Uczestniczy i wspomaga działalność zespołu włączając się w przygotowania imprez, które odbywają się na terenie gminy i powiatu. Ponadto od 10 lat prowadzi Świetlicę Wiejską w Wysokiej Lelowskiej. Swoją aktywną postawą zachęca dzieci i dorosłych do pracy na rzecz swojej miejscowości.

Krystyna Resiak, Przybynów

Działa aktywnie w zespole CARMEN w Przybynowie. Bierze udział w organizacji imprez lokalnych, wykonuje wspaniałe dekoracje. Na Folkloriadzie Jurajskiej w Żarkach Letnisko wywalczyła I nagrodę w konkursie wypieku chleba.

Krystyna Nowakowska, Jaworznik

Od ponad 20 lat śpiewa w zespole KŁOS z Jaworznika. Uczestniczy w przygotowaniach imprez lokalnych, wraz z zespołem koncertuje po terenie całej Polski i promuje nasz lokalny folklor. Współtworzy repertuar zespołu, dba o jego wizerunek. Prowadzi Świetlicę Wiejską w Jaworzniku.

Krystyna Opiła, Żarki

Jest członkiem zespołu śpiewaczego LIRA z Żarek. Bierze udział w przygotowaniach festynów lokalnych. Wspólnie z paniami przygotowuje przepiękne tradycyjne wieńce dożynkowe z płodów rolnych.

(przygotowała: Magdalena Brzegowska, Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Andrzej Kozłowski)

20

WRZ

2010

1379

razy

czytano