Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Młodzież z Żarek na warsztatach plenerowych

Młodzież z Żarek na warsztatach plenerowych

To już VI Plener Malarski ,,Na Jurze” organizowany przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach tym razem przy finansowym wsparciu Stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury.
Trzeciego i czwartego lipca młodzież i dzieci uczęszczające na koło plastyczne działające przy MGOK w Żarkach oraz przy Szkole Podstawowej w Żarkach miały okazję spędzić twórczo czas w Zaborzu, przed zamkiem w Olsztynie i  Morsku. Mimo wiszących cały czas czarnych chmur udało nam się w pełni zrealizować nasze cele. Głównym założeniem tegorocznego pleneru było poznanie nowych, profesjonalnych technik malarskich jakimi jest m.in. malarstwo olejne oraz akwarelowe, w pięknym, jurajskim otoczeniu, oraz we wspaniałej atmosferze.
Oprócz wspomnień, zdjęć i wrażeń pozostaną nasze prace jako graficzny zapis pleneru, które będzie można obejrzeć w październiku br. na wystawie poplenerowej, na którą już dziś zapraszamy.

Warto dodać, iż w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarkach, można zobaczyć wystawę Darii Rudnickiej i Patrycji Orszulak, która potrwa do 15 sierpnia. Dziewczyny są uczestniczkami koła plastycznego w MGOK w Żarkach.


(Przygotowała: Agnieszka Giec, fot. Barbara Zjawiska, Anna Stodółkiewicz)

11

LIP

2007

1378

razy

czytano