Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Sankami do Świętego Mikołaja

Sankami do Świętego Mikołaja

Początek sezonu zimowego świetlica wiejska w Ostrowie rozpoczęła w sobotę kuligiem i paczkami od Mikołaja.

Pani Marcela Kozłowska oraz sponsorzy kuligu panowie Jerzy Flak i Jan Kołodziej organizują taką imprezę dla dzieci ze świetlicy już nie pierwszy raz. Pan Jan Kołodziej jako mąż zaufania uczestniczył w komisji wyborczej i swoją dietę przeznaczył na organizację przejażdżki dla ostrowskich dzieci.  Trasa kuligu wiodła tradycyjnie przez pola i lasy ostrowskie, Masłońskie, Przybynów z powrotem do Ostrowa na świetlicę. Tam czekał na nich gorący żurek, który przygotowała Izabela Szewczyk z zagrody "Maciejówka".

Jednak na tym nie koniec atrakcji. Na dzieci czekały również paczki od Świętego Mikołaja, który nie mógł się doczekać powrotu dzieci z kuligu i zostawił dla nich paczki w świetlicy. Była to dla dzieci wielka niespodzianka.

Dzieci w Ostrowie bardzo chętnie biorą udział w zajęciach tematycznych organizowanych na świetlicy. Będą robiły jeszcze stroiki świąteczne z Marcelą Kozłowską. Kolejne zajęcia zadeklarowała się poprowadzić Izabela Szewczyk. Będzie z dziećmi robić tradycyjną podłaźniczkę związaną z tradycją ludową i kultem wiecznie zielonego drzewka.

(tekst: Izabela Szewczyk, fot, archiwum świetlicy w Ostrowie)

08

GRU

2010

810

razy

czytano