Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Marsz po zdrowie!

Chcesz spędzić miło czas, nabrać kondycji, zrzucić zbędne kilogramy, a wszystko to w miłym towarzystwie i na łonie natury? W takim razie Nordic Walking, czyli "marsz z kijami" jest dla ciebie. Sport ten powstał w Skandynawii i został opracowany pod kątem zwiększenia wytrzymałości organizmu i wykorzystania maksymalnej liczby mięśni. Jego uniwersalna formuła oraz minimalne wymagania sprzętowe zyskują sobie coraz więcej zwolenników w różnym wieku na całym świecie.

- Mimo coraz większej popularności tego sportu i jego niezliczonych zalet dla naszego zdrowia, chodzenie bez znajomości odpowiedniej techniki nie jest tak korzystne, a potrafi także szkodzić - ostrzega Mariola Pasikowska, instruktor Nordic Walking. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że nie wystarczy kupić parę kijków, nawet tych bardzo drogich, by móc wyjść w trasę. Dopiero poznanie techniki, najlepiej pod okiem doświadczonego instruktora pozwala na pełne wykorzystanie wszystkich dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą ta forma aktywności. A jest ich wiele: ogólna poprawa samopoczucia, zwiększona kondycja, siła i wytrzymałość, szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, wzmocnienie 90% mięśni, odciążenie stawów kończyn dolnych i kręgosłupa, co jest szczególnie ważne dla osób otyłych, po operacjach lub ze zwyrodnieniami. Spalamy około 400 kal./godz (o 20% kalorii więcej niż przy bieganiu), podczas treningu nasze tętno wzrasta o ok. 5 - 17 uderzeń na minutę. Nordic Walking ma jeszcze większą zaletę, jest on mianowicie najbardziej naturalną dla nas formą ruchu, co sprawia, że każdy bez względu na płeć i wiek może uprawiać spacer z kijkami.

Jednym z miejsc gdzie możemy poznać tajniki tego wspaniałego sportu jest firma Positive Energy w Żarkach - oficjalny partner Europejskiego Pikniku w Żarkach (2 maja), na którym odbędą się warsztaty i  prezentacja podstaw techniki Nordic Walking.
Positive Energy poza bogatą ofertą zajęć fitness, prowadzi także cotygodniowe zajęcia plenerowe, polegające na 1,5 godzinnym marszu z kijami po atrakcyjnych krajoznawczo terenach Żarek. Tam pod okiem uprawnionego instruktora można nabyć odpowiednich nawyków i techniki,      a przy tym dobrze się bawić. Osoby, które nie posiadają własnych kijów będą mogły wypożyczyć je od prowadzącego. Szczegóły można poznać na internetowej stronie firmy www.positive-energy.pl  lub pod numerem telefonu: 668122274

19

KWI

2011

7958

razy

czytano