Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Piknik Rodzinny w Przybynowie

Piknik Rodzinny w Przybynowie

Tradycyjnie już w pierwszą sobotę czerwca (04.06.) na terenie placu szkolnego  w Przybynowie odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez uczniów, rodziców i nauczycieli oraz Radę Sołecką.
Od godz. 16.00 zgromadzona publiczność mogła oglądać występy zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców. Na scenie pojawiła się orkiestra dęta OSP Przybynów, a następnie przedszkolaczki z uroczymi piosenkami oraz uczniowie ze szkolnego koła teatralnego, prowadzonego przez nauczycielkę Urszulę Radosz, które wystawiło komiczną inscenizację pt. „ Kopciuch”. Duże emocje wzbudził taniec z „Jeziora Łabędziego” , a także piosenki „Być kobietą”, „Pieski małe dwa”i układ choreograficzny  do utworu Z. Wodeckiego „Szanse Lize” w wykonaniu dziewcząt i chłopców z koła muzycznego działającego przy szkole pod kierunkiem p. Marcina Todynka.

- Podczas imprezy szczególny nacisk został położony na wyeksponowanie zdolności i zainteresowań uczniów. Rok szkolny 2010/2011 MEN ogłosiło Rokiem Odkrywania Talentów. W przybynowskiej szkole już od lat jednym z priorytetów jest właśnie odkrywanie zainteresowań naszych podopiecznych, stwarzanie im optymalnych warunków  do wszechstronnego rozwoju. Myślę, że piknik to wspaniała okazja do tego, aby pokazać, jak niezwykłe mamy dzieci. Jednocześnie jest to jeden z tych okresów w życiu szkoły, kiedy dochodzi do zacieśnienia więzi między wychowawcami, uczniami i ich rodzicami. Ponadto  to doskonała okazja do promocji placówki w lokalnym środowisku-  prezentowane są przecież także efekty pracy pozalekcyjnej szkoły. -( komentarz dyrektora).

W czasie zabawy nie zabrakło również swojskich klimatów- z bogatym repertuarem na bardzo wysokim poziomie zaprezentowały się zespoły śpiewacze- Wysoczanki, Ostrówiolinki i Carmen. Ponieważ dzień był bardzo upalny, z pomocą przyszli strażacy OSP Przybynów, którzy podczas prezentacji nowego wozu ochłodzili zgromadzonych strumieniami wody, ku uciesze najmłodszych.

Ciekawym punktem programu był również godzinny koncert żeńskiego zespołu wokalno- instrumentalnego „Lipstick one the Glass”- od niedawna utworzonego, w skład którego wchodzą cztery dziewczyny. Występ podbił serca zwłaszcza młodych słuchaczy. Impreza zakończyła się zabawą taneczną.
 
(przygotowała: SP w Przybynowie, fot: SP Przybynów)
 

14

CZE

2011

1095

razy

czytano