Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Pierwsze i drugie miejsce dla zawodników z Żarek.

Pierwsze i drugie miejsce dla zawodników z Żarek.

W niedzielę w Lgoczance odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Częstochowskiego w Nordic Walking.

Po raz kolejny na podium stanęli klubowicze Positive-Energy Żarki. Pierwsze miejsce w kategorii K29 zdobyła Mariola Pasikowska, drugie miejsce w kategorii M39 zajął Zbigniew Szecówka.

Głównym celem imprezy jest popularyzacja Nordic Walking jako nowej dyscypliny sportowej, pomagającej zachować witalność i zdrowie. W 2012 roku jedna z edycji imprezy w ramach Jurajskiego Pucharu Nordic Walking odbędzie się również na terenie gminy Żarki. Trwają rozmowy w zakresie ulokowania tej imprezy w miejscowości Suliszowice. 

Aby rozpocząć treningi nie trzeba czekać do przyszłego roku. Można zacząć już teraz. W tej chwili w Żarkach można ćwiczyć nordic w  Szkole Positive-Energy, która proponuje wiele interesujących zajęć sportowych, w tym również Fitness (zajęcia koordynacyjne-Step Dance oraz kondycyjne -TBC). I tak wyjście w teren z kijkami według uzgodnienia z instruktorami.  Spotkania fitness odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00 w SP w Żarkach, we wtorki o godz.19:00 w SP 3 w Myszkowie.
Czym jest Nordic Walking?
Jest formą aktywności ruchowej w terenie polegającą na marszu z wykorzystaniem specjalnie zaprojektowanych kijków, zaadoptowanych i udoskonalonych od narciarstwa biegowego. Nordic Walking to połączenie marszu fitness z techniką aktywnego wykorzystania kończyn górnych przez odpychanie się od podłoża.

Technika marszu jest połączeniem tradycyjnego marszu (bez użycia kijów) oraz chodu sportowego z techniką jazdy na nartach biegowych ze względu na technikę odpychania się od podłoża. Prostota takiej formy aktywności oraz jej bezpieczeństwo sprawia, że Nordic Walking jest doskonałym sportem dla osób w różnym wieku i o różnej kondycji fizycznej. Nordic Walking można uprawiać w każdym klimacie, w dowolnym terenie, na wszystkich nawierzchniach i co ważne - przez okrągły rok !!!

Dla kogo jest Nordic Walking?

W zajęciach mogą brać udział zarówno osoby młode wysportowane jak i osoby nie mające na co dzień czasu na żadną aktywność ruchową. To również doskonały sport dla osób w podeszłym wieku, które dzięki „dodatkowej parze nóg” mogą maszerować dużo bardziej bezpieczniej. Jest to  również dobre ćwiczenie dla Pań w ciąży.

Jak zacząć uprawianie Nordic Walking?

Aby rozpocząć zajęcia z Nordic Walking trzeba przede wszystkim chcieć. Po za chęcią wyjścia i ruszenia się z domu potrzebne jest:
-  wygodne obuwie dostosowane do warunków atmosferycznych i pory roku
- ubranie sportowe zapewniające swobodę ruchów
- para kijów do Nordic Walking.

Więcej informacji na stronie www.positive-energy.pl

31

PAŹ

2011

1159

razy

czytano