Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Warsztaty narciarstwa biegowego - ponownie w najbliższą sobotę - 28 styczeń.

Warsztaty narciarstwa biegowego - ponownie w najbliższą sobotę - 28 styczeń.

W minioną sobotę (21 styczeń) do Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach przyjechało około 40 osób z Częstochowy, Poraja, Myszkowa, Sosnowca,  Żarek. Wszyscy wzięli udział w warsztatach z narciarstwa biegowego.

Rozpoczęto od prezentacji o narciarstwie, następnie rozruch, dobranie sprzętu i w trasę w kierunku Jaroszowa. Fachową opiekę na uczestnikami spotkania sprawowali Andrzej Jakóbczak, Tomasz Rosikoń oraz Dominik Stodółkiewicz. Wszyscy należą do Amatorskiego Klubu Narciarstwa Biegowego w Przewodziszowicach.

- Jeśli tylko warunki pogodowe  utrzymają się to już dzisiaj zapraszam do w sobotę (28 stycznia) do Suliszowic na godzinę 9.00. Zaplanowaliśmy dłuższe wyjście w teren z nartami połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek - zaprasza Andrzej Jakóbczak.
Warto wiedzieć:

Narty biegowe, kijki nordic walking oraz rowery to podstawowy sprzęt sportowy, jaki mogą wypożyczyć turyści i mieszkańcy Jury w Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach.

Wieś Suliszowice w gminie Żarki jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie szlaków. Dojazd z drogi wojewódzkiej nr 793. Jadąc w stronę Złotego Potoku mijamy Żarki, Zawadę, Czatachowę i na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy w lewo w kierunku Suliszowic.

Budynek Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju Wsi powstał dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pod adresem Suliszowice 14a wypożyczalnia działa codziennie. Gospodarz wydaje sprzęt po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – kontakt 605 836 111, Teresa Kasprzyk. Wypożyczalnia oferuje: narty biegowe, kijki, buty, kijki nordic walking, rowery.

23

STY

2012

948

razy

czytano