Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wernisaż wystawy fotografii Weroniki Woźniak z Żarek.

Wernisaż wystawy fotografii Weroniki Woźniak z Żarek.

Kameralnie i romantycznie, a do tego naturalnie taka jest maksyma młodej fotografki z Żarek Weroniki Woźniak. W miniony poniedziałek (23 styczeń) odbył się uroczysty wernisaż wystawy jej fotografii pt. „Album Rodzinny”.

Ekspozycja znajduje się na górnym holu Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach. Na wystawie znalazły się zdjęcia noworodków, małych dzieci, ślubne, ciążowe i portretowe. Dopisali zaproszeni goście, radni, przyjaciele oraz rodzina i to w ich obecności Weronika Wożniak opowiadała o swojej pracy, pasji i powołaniu.

Przyznała, iż najbardziej lubi fotografować noworodki, ponieważ gdy mocno śpią można je ułożyć w różnych pozach i przebrać. Maluchy najlepiej fotografuje się w studiu fotograficznym. Natomiast dla osób starszych Weronika Woźniak ma kilka magicznych miejsc, w których warto wykonać zdjęcia. Są to wzgórza Parchowotka, czy Laskowiec z runiami kościoła św. Stanisława szczególnie jesienią. Lubi również opuszczony sad przy drodze do Mstowa.

- To moje ulubione miejsca w plenerze, która zmieniają się wraz z porą roku. A dla mnie ważny jest człowiek i światło – przekonywała Weronika Wożniak. Autorka zdjęć opowiadała również o możliwości retuszowania strach zdjęć, którym można nadać nowy blask.

W urzędzie miasta w ostatnim czasie zorganizowano kilka wystaw z Czeskim Centrum i z Muzeum Częstochowskim. Ta ekspozycja ma jednak walory, których nie podsiadały poprzednie przedsięwzięcia artystyczne.

-  Po pierwsze prezentujemy fotografie  młodej osoby z Żarek, a nam zależy na promocji rodzimych talentów. Po drugie zaprezentowane na wystawie zdjęcia są bliskie każdemu z nas. Właściwie nie znam nikogo, kto nie lubił by rodzinnych albumów, tych naszych, ale i albumów obcych osób. Chętnie do nich zaglądamy i wypytujemy o osoby na zdjęciach – powiedziała Katarzyna Kulińska-Pluta z UMIG Żarki, otwierający wystawę.

Każdy z uczestników wernisażu brał udział w losowaniu bezpłatnych karnetów. Do wygrania były sesje fotograficzne u Weroniki Wożniak (http://www.weronikawozniak.net), karnety na zabiegi pielęgnacyjne w Cleo Day Spa w Żarkach przy ul. Kościuszki 4 (http://www.cleo.net.pl) oraz karnety na zajęcia Szkoły Positive Energy w Żarkach przy ul. Moniuszki 5 (http://www.positive-energy.pl)

Losowania dokonały panie: Weronika Woźniak, Nina Wieczorek-Czubaj, Mariola Pasikowska. Karnety trafiły do rąk: Czesławy Brzeziny, Teresy Kowackiej, Jana Kozaka, Jadwigi Cygan, Sylwii Szwej, Dominiki Dudy.

Wystawę można oglądać w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu do 9 marca. W dniu 12 marca kolejny wernisaż tym razem we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie. Tytuł wystawy „Europejska Układanka”. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Kilka słów o Weronice Woźniak

Ukończyła studia dzienne na Uniwersytecie Łódzkim. Jej specjalizacją był film i nowe media. W Łodzi brała udział w warsztatach fotografii tradycyjnej oraz kursie grafiki komputerowej. Kurs fotografii artystycznej ukończyła w Krakowie.  Jej zdjęcia są nastawione bardziej na wykreowanie rzeczywistości, niż jej udokumentowanie. Na studiach zawsze fascynowały ją: kino nieme, filmy Felliniego czy Bunuela. W duchu takiego kina stara się robić zdjęcia. Nastawia się na fotografię artystyczną, romantyczną, retro i kameralną.

Nie ustawia swoich bohaterów w przerysowanych pozach, nie każe im się sztucznie uśmiechać. Liczy się dla niej człowiek i światło.

Weronika Wożniak realizuje sesje portretowe, ślubne,  ciążowe, z noworodkami, z małymi dziećmi, rodzinne,  ślubne. Mieszka w Żarkach i tu ma swoje studio przy ul. Kościuszki. Dodatkowe informacje na stronie www.weronikawozniak.net

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Justyna Hajduśkiewicz)

24

STY

2012

1739

razy

czytano