Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Książka ciągle w grze. Żarecka biblioteka w ogólnopolskiej akcji.

Książka ciągle w grze. Żarecka biblioteka w ogólnopolskiej akcji.

Czytanie przedszkolakom i konkurs na postać z bajki dla najmłodszych czytelników. Te dwie inicjatyw zorganizowano w  ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek  (8-15.05). Akcja popularyzująca książki i czytelnictwo, organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, w tym roku odbywa się pod hasłem "Biblioteka ciągle w grze!"

- Przyłączyliśmy się do akcji i zorganizowaliśmy swoje lokalne przedsięwzięcia – informuje Henryka Janusiewicz, dyrektor Miejsko i Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach.

W miniony piątek (11.05) i poniedziałek (14.05) trwał akcja czytania przedszkolakom. Dzieci z żareckiej placówki wygodnie rozsiadły się w czytelni. Wiersze, opowieści, dziecięcą klasykę czytali przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Jakóbczak, dyrektor MGOK Magdalena Brzegowska, emerytowana nauczycielka Teresa Jarkiewicz, pracownik biblioteki Elżbieta Stencel, pracownik UMIG Żarki Katarzyna Kulińska-Pluta.

Ponadto został ogłoszony konkurs dla najmłodszych czytelników na postać z ulubionej bajki. Kolorowe postacie zjawią się w żareckiej bibliotece w dniu 14 czerwca w dniu rozstrzygnięcia konkursu.

15

MAJ

2012

1659

razy

czytano