Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Piękne śpiewy i modlitwy na Rynku w Żarkach.

Piękne śpiewy i modlitwy na Rynku w Żarkach.

Ciepły letni wieczór  i interesujący program artystyczny sprawiły, iż nie zabrakło uczestników Spotkania Modlitewno-Muzycznego organizowanego w centrum Żarek. Impreza została przygotowana z okazji  postoju w mieście uczestników  VII Maltańskiej Pieszej Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych na Jasną Górę.
Do Żarek dotarło ponad 60 pielgrzymów, w tym około 20 osób na wózkach inwalidzkich. Osoby w różnym wieku niosą swoje intencje do Czarnej Madonny. Po drodze modlą się, ale nie tylko. Po raz pierwszy w czasie tej pątniczej wyprawy zorganizowano spotkanie modlitewno-muzyczne. Jego pomysłodawczynią była Ewa Kuś, współorganizatorka pielgrzymki.
- Rozmawiam z księdzem Janem Wajsem z Żarek, wyraził  zainteresowanie i chęć współpracy i dzięki temu w dniu 23 sierpnia mogło się odbyć spotkanie – mówi Ewa Kuś. – Chcemy, aby wydarzenia miało charakter cykliczny i odbywało się w Żarkach co roku właśnie 23 sierpnia.
Pierwszym punktem programu była msza święta celebrowana przez księdza Grzegorza i księdza Jana. Potem pałeczkę w prowadzeniu przejął konferansjer Andrzej Frajndt. Opowiadał o Zakonie Maltańskim, historii, pracy, ludziach. Tego wieczoru była również bardzo ważna muzyka. W trzech odsłonach wystąpił Zespół Venimus na co dzień działający przy Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Veimus występował już w Katowicach, Chorzowie, Zabrzu, Novym Jicinie. Grał i śpiewał dla Jana Pawła II podczas koncertu upamiętniającego rocznicę śmierci Papieża. Venimus to również organizator koncertów z okazji obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny 2011 i 2012, które odbywały się w kościołach parafialnych Świętochłowic.  Grupę tworzy młodzież ze Świętochłowic, Zabrza i Rudy Śląskiej. W swoim repertuarze mają pieśni sakralne i rozrywkowe.
Na scenie nie mogło zabraknąć lokalnych wykonawców. Z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności spotkał się występ dzieci z Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarkach we współpracy ze Stowarzyszeniem Cudowne Dzieci. Grupa w składzie: Kinga Szecówka, Ola Myga, Ania Bomba, Ania Fiodorow oraz Kamil Bubel śpiewała ulubione piosenki papieża Jana Pawła II i grupy Arka Noego.
W czasie spotkania gośćmi specjalnymi imprezy byli: Marszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski, burmistrz Żarek Klemens Podlejski, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Jakóbczak oraz radna Tatiana Ośmiałowska.

Organizatorzy: Zakon Maltański Konfraternia Śląska, Urząd Miasta i Gminy w Żarkach, Rzymskokatolicka Parafia św. ap Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach, Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach

Współorganizatorzy: Środowiskowy Dom Samopomocy w Żarkach, Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach

Patronat honorowy:
Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski
Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski

Patronat medialny: www.ponews.pl, Radio eM
 

Spotkanie Modlitewno - Muzyczne, Żarki 23.08.2012 r. (Ilość zdjęć w galerii: 26)

24

SIE

2012

3096

razy

czytano