Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Integracja w Złotej Jesieni w Zaborzu.

Integracja w Złotej Jesieni w Zaborzu.

Ponad 200 osób uczestniczyło w Pikniku Integracyjnym w minioną sobotę (08.09.). Dopisała pogoda, nie brakowało atrakcji,  a dobre przygotowanie organizatorów zostało docenione przez biorących udział w spotkaniu.
Po raz drugi w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym „Złota Jesień” w Zaborzu zorganizowano piknik dla pensjonariuszy,  ich rodzin oraz zaproszonych gości. Zaproszenia przyjęli: burmistrz Klemens Podlejski, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Halina Synakiewicz, dyrektor MDK w Myszkowie Aleksandra Pindych,  ksiądz Roman Cer, sołtys Zaborza Zdzisław Tylkowski oraz Zespół Opieki Długoterminowej na czele z Iwoną Markiewicz.
Gości powitała kierownik Złotej Jesieni Agnieszka Pękalska. Przypomniała, iż obiekt istnieje od 2007 roku. Obecnie ma 60 pensjonariuszy w wieku do 94 lat, przeważają osoby chore, niepełnosprawne, schorowane. W ośrodku pracuje 58 osób. Największe grono wśród zatrudnionych stanowią pielęgniarki i opiekunki. Placówka nie byłaby w stanie funkcjonować bez lekarzy, rehabilitantów, logopedy, psychologa, obsługi technicznej i kucharek.
- Wyzwaniem na ten rok jest wdrażanie systemu zarządzania jakością ISO 9001:2009. Zależy nam, aby nasz zakład był wzorcowym w zakresie oferowanych świadczeń leczniczych, pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych, czy opiekuńczych – poinformowała zebranych kierownik Agnieszka Pękalska.
Zadowolenie z istnienia takiej instytucji na swoim terenie wyraził burmistrz Klemens Podlejski. – Coraz częściej mówi się w Polsce o problemie osób starszych. Społeczeństwo starzeje się. U nas osoby starsze i samotne mają zapewnioną opiekę, miejsce świadczenia. Obsada jest przez cały czas praktycznie stuprocentowa, a to świadczy o tym, jak bardzo takie instytucje są potrzebne – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.
Specjalny list gratulacyjny odczytał przedstawiciel Starostwa Powiatowego w  Myszkowie Marcin Pilis. Miłe słowa do właścicieli skierowała Halina Synakiewicz, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Niezwykle ciepłym akcentem było podziękowanie wypowiedziane przez Jolantę Kułach-Sikorę. W imieniu pensjonariuszy i ich rodzin podziękowała A. Pękalskiej oraz wszystkim pracownikom za serce włożone w przygotowanie pikniku oraz serce wkładane w codzienna pracę w zakładzie opiekuńczo-leczniczym.
Specjalnie dla uczestników pikniku wystąpili: Jurajskie Igraszki oraz Kapela To i Owo. Stało się tak za sprawą uprzejmości dyrektor MDK w Myszkowie Aleksandry Pindych. Przed publicznością zaprezentowali się również: Franciszek Polak i Marian Góralczyk, mieszkańcy Złotej Jesieni. Zaśpiewali i zagrali na harmonikach i spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem. Swoje produkty prezentowała firma Mobicare.


(przygotowanie i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

12

WRZ

2012

9221

razy

czytano