Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Trzydzieści lat z imieniem profesora Władysława Szafera.

Trzydzieści lat z imieniem profesora Władysława Szafera.

W tym roku mija 30 lat odkąd Szkoła Podstawowa w Żarkach otrzymała imię słynnego polskiego botanika, miłośnika przyrody, znakomitego naukowca, długoletniego profesora i rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego - Władysława Szafera.
Z tej to okazji  w szkole odbyła się  uroczysta akademia upamiętniająca to doniosłe wydarzenie. 30 lat temu uroczystość nadania szkole imienia prowadziła uczennica kl. VIII Dorota Szymańska, dziś nauczyciel szkoły pani Dorota Brzegowska. Sztandar szkoły w imieniu uczniów wnosili: Anna Karoń, Edyta Kruzel i Mirosław Słota. Dzisiaj jako dorośli już ludzie przybyli do naszej szkoły, aby jeszcze raz przejść w poczcie sztandarowym i przywołać wspomnienie tamtej chwili. Po oficjalnej części uczniowie kl.Vb, Vs, VIa i zespołu muzycznego "Iskra"  przedstawili licznie przybyłym gościom i społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny z elementami animacji poświęcony pasji patrona naszej szkoły. Całej uroczystości  przyświecało hasło "Chcemy być jak Szafer adwokatami przyrody, chronić skarby natury, lasy, łąki i wody", które mimo upływu lat nie traci na wartości, a w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.
Akademię na tę uroczystość przygotowały polonistki: Barbara Sojka i Monika Radosz, oprawę muzyczną - Sylwia Frydrych-Góral, scenografię - Agnieszka Giec-Pierzchała, prezentację multimedialna przygotował pan Krzysztof Błaszczyk.


(oprac. Fot: pracownicy SP w Żarkach)
 

14

LIS

2012

1791

razy

czytano