Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Orkiestra z impetem! FILMIK

Orkiestra z impetem! FILMIK

Zaskakujące Jezioro Łabędzie i przedstawienie Czerwony Kapturek, muzyczne popisy dzieci i młodzieży – to wszystko można było podziwiać na deskach domu kultury w Żarkach w ramach 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do puszek 50 wolontariuszy trafiło 11 138,84 zł.

Na terenie gminy Żarki kwestowano od wczesnych godzin. Zbiórka na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów była przeprowadzana w mieście i wszystkich 10 sołectwach. Natomiast w godzinach popołudniowych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zaprezentowali się młodzi i starsi, osoby różnych zawodów oraz poglądów. Wszyscy zjednoczeni w ramach wielkiej społecznej akcji.

Pierwsi na scenę wkroczyli członkowie zespołu instrumentalno-wokalnego Iskra ze Szkoły Podstawowej w Żarkach przygotowani przez Sylwię Frydrych-Góral. W kilku odsłonach tanecznych, śpiewających zaprezentowały się przedszkolaki pod kierunkiem: Bożeny Ociepki, Agnieszki Kowackiej, Anny Pompy, Iwony Wierzbickiej, Marleny Pompa, Katarzyny Nowakowskiej.  Tomasz Studnicki z Przychodni Lekarskiej Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej w Żarkach wprowadzał w tajniki udzielania pomocy i zachęcał do przeprowadzania badań słuchu, wzroku i bioderek dziecięcych. W dniu finału te badania były całkowicie bezpłatne.

Świetnie bawili się na scenie i bawili publiczność uczniowie z Zespołu Szkół w Żarkach w ramach programu Gejzer Młodzieżowych Pasji pod kierunkiem Alicji Misiak.  Wielkie brawa zebrała grupa aktorów amatorów stanowiących obsadę  bajki
"Czerwony Kapturek". Rodzice, nauczyciele i babcia - wszyscy w przebraniach świetnie poradzili sobie z bajkową fabułą.  Oto pełna lista występujących: Katarzyna Balik - Czerwony Kapturek, Alina Podgórska –Gębka - wilk, Sylwia Otręba - mama Czerwonego Kapturka, Maria Kot -  babcia Czerwonego Kapturka, Tomasz Jastrzębski - Gajowy, Danuta Zachodnia- wiewiórka, Aneta Rosik- sowa, zajączki - Katarzyna Nowakowska i Marlena Pompa.
Na scenie zaśpiewały: Magda Chałupa, Dominika Rasztabiga, Paulina Jeleń. Zatańczyły wszystkie grupy taneczne od Katarzyny Miklas składające się z młodych mieszkańców gminy Żarki.
Prawdziwą furorę wywołał taniec specjalnie przygotowany na tą okazję. Został wykonany przez grupę zapaleńców: Karolinę Nowak, Dominikę Sowińską, Andrzeja Jakóbczaka, Janusza Garncarza, Tomasza Studnickiego, Artura Mizgałę, Piotra Jeziorka. Filmik z występem dostępny jest na stronie:  http://www.youtube.com/watch?v=VWVYy5G0kaY&feature=youtu.be

Pokazy na scenie zakończyła myszkowska kapela Oni, czyli My.


Sponsorzy żareckiego finału:

Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy, Przychodnia Lekarska Medycyny Rodzinnej i Specjalistycznej w Żarkach, Bank BGŻ w Myszkowie, Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka, P.P.U.H. Elgar, Art-Dance Artur Mizgała, Drogeria Barbara Jankowska-Strupowska, Tomasz Studnicki, Hen-Piek Sylwia Wiewióra i Przemysław Szpak, Firma Komodo – Tomasz Kowacki, Firma Opal – Jerzy Pilis, Jerzy Listek, OSP w Żarkach na czele z Andrzejem Gzieło, Szkoła Podstawowa w Żarkach, Gimnazjum w Żarkach, Szkoła Podstawowa w Zawadzie, Szkoła Podstawowa w Przybynowie, Zespól Szkół w Żarkach, Gmina Żarki, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Radni: Andrzej Jakóbczak, Janusz Garncarz, Wioletta Król, Agnieszka Skorek,

(tekst: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot: MGOK Żarki)
 

14

STY

2013

4081

razy

czytano