Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Terminy dla narciarzy! Miłośników narciarstwa biegowe zapraszamy do Gminy Żarki.

Terminy dla narciarzy! Miłośników narciarstwa biegowe zapraszamy do Gminy Żarki.

W niedziele (20 stycznia) odbyły się bezpłatne warsztaty z narciarstwa biegowego. Uczestniczyło w nich 30 osób. Na najbliższe weekendy biegacze z Przewodziszowic w Gminie Żarki zaplanowani szereg spotkań szkoleniowych oraz zawody. Oto pełny terminarz:

26 stycznia (sobota), godz. 10.00  bezpłatne szkolenie  i wyprawa w teren, spotkanie przy Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach
27 styczeń (niedziela), godz. 9.00, Przewodziszowice, bezpłatne szkolenie i wyprawa Szlakami Jurajskich Ostańcy, ognisko z kiełbaskami
2 luty (sobota), godz. 10.00, Amatorskie Treningi przed Zawodami, Przewodziszowice
3 luty (niedziela), godz. 10.00,
Zawody w Gminie Antolka gmina Niegowa
9 luty (sobota), godz. 9.00, bezpłatne szkolenie i spacer Jurajskimi Szlakami, Przewodziszowice

10 luty (niedziela), godz. 9.00, wyprawa EXtremalna na nartach, Przewodziszowice
17 luty (niedziela), godz. 10.00, IV Zawody w Biegach Narciarskich w Przewodziszowicach


Warto dodać, iż na terenie gminy Żarki w dwóch miejscach można wypożyczyć narty. W Przewodziszowicach klubowicze dysponują około 15 kompletami nart. Zatem jeśli ktoś nie posiada sprzętu będzie mógł wypożyczyć. - Narty są do wypożyczenia w Przewodziszowicach w każdy dzień po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem telefonu 664 715 931 – dodaje Andrzej Jakóbczak z Klubu Narciarstwa Biegowego.
 

Drugie miejsce, w którym jest dostępny sprzęt to Wielofunkcyjne Centrum Rozwoju  Wsi w Suliszowicach. Tu działa wypożyczalnia sprzętu sportowego. Dostępnych jest 50 kompletów nart biegowych. Z wypożyczalni można skorzystać każdego dnia, nie tylko w dniu warsztatów.  Najlepiej po wcześniejszym uzgodnieniu z gospodarzem obiektu pod numerem telefonu:  605 836 11.
 

W niedzielę (20.01) w warsztatach uczestniczyło 30 osób w dwóch grupach. Zawansowani powędrowali pod strażnice w Przewodziszowicach pod kierunkiem Łukasza Jakóbczaka we wsparciem Damiana Pytlarza i Huberta Noszczyka. W drugiej grupie znaleźli się ci, którzy mieli narty biegowe po raz pierwszy na nogach. Pod opieką Andrzeja Jakóbczaka dotarli na górę Sewrin w Żarkach (393 m. n. p.m.). Uczestnicy warsztatów przyjechali na Jurę z Sosnowca, Chorzowa, Częstochowy, Myszkowa, Żarek Letnisko. Nie zabrakło meiszkanców Gminy Żarki.

- Zajęcia warsztatowe są bezpłatne. Przypominam jednak osobom zainteresowanym o odpowiednim ubraniu na tę porę roku – mówi Andrzej Jakóbczak.
 

Organizatorem warsztatów i zawodów jest Klub Narciarstwa Biegowego w Przewodziszowicach. Spotkania odbywają się pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.  Wszelkie informacje oraz zapisy są dostępne pod numerem telefonu: 664 715 931.
 

(tekts: katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Andrzej Jakóbczak)

 

 

14

STY

2013

3031

razy

czytano