Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Przedszkolaki na ludowa nutę!

Przedszkolaki na ludowa nutę!

W dniu 21 maja odbył się VIII Międzygminny Konkurs Piosenki Ludowej dla przedszkolaków organizowany przez Przedszkole Publiczne w Żarkach z oddziałem w Kotowicach. Odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.
Konkurs Piosenki Ludowej przeprowadzony został  w trzech kategoriach wiekowych. Wyboru dokonało jury, w skład którego wchodzili: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół Jakub Grabowski, nauczyciel emerytowany n Jan Gryzik, instruktor tańca ludowego „Jurajskie Igraszki” Katarzyna Miklas, dyrektor Domu Kultury w Żarkach Magdalena Brzegowska, dyrektor Przedszkola Publicznego w Żarkach Lidia Szczepankiewicz.
W pierwszej kategorii wiekowej 3- 4 -latki pierwsze miejsce zdobyła Hanna Rehlich z Przedszkola w Żarkach Letnisko, drugie Magdalena Radosz z Przedszkola w Kotowicach, trzecie Maja Kowacka z Przedszkola w Jaworzniku. Wyróżniona została Julia Bąk z Przedszkola w Koziegłowach.
W drugiej kategorii wiekowej 5- latki pierwsze miejsce wywalczyła Karolina Florek z Przedszkola nr 5 w Myszkowie, drugie Nikola Makówka z Przedszkola w Żarkach Letnisko, trzecie Jakub Jeziorski z Przedszkola nr 5 w Myszkowie. Wyróżnienie otrzymała Nikola Przepióra z Przedszkola nr 1 w Myszkowie.
W trzeciej kategorii wiekowej 6-latki pierwsze miejsce zdobył Juliusz Balik z Przedszkola Publicznego w Żarkach, drugie Klaudiusz Woś z Przedszkola w Jaworzniku, trzecie Nikola Gębka z Przedszkola Publicznego w Żarkach. Wyróżniona została Julia Bąk z Przedszkola Publicznego w Żarkach.

Konkurs mógł odbyć  się dzięki hojności  ofiarodawców. Organizatorzy dziękują: Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki, Cukierni Brel z Poraja, Firmie Albatros, Firmie Albatros, Firmie Produkcyjno-Usługowo- Handlowa Bud- Rol  Marii Skorek, Firmie Materiałów Obuwniczych Ireneuszowi Maślankiewiczowi, Firmie Asper oraz Państwu Krzysztoń.


(tekst: Kamila Morawiec, fot. Archiwum Przedszkola w Żarkach)
 

27

MAJ

2013

14793

razy

czytano