Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Chodzenie z kijami w jurajskich Suliszowicach.

Chodzenie z kijami w jurajskich Suliszowicach.

Dokładnie 121  zawodników wystartowało w IV rundzie Jurajskiego Pucharu Nordic Walking w Suliszowicach w Gminie Żarki. W niedzielne przedpołudnie (16.06) do Suliszowic przybyli miłośnicy chodzenia z kijami województwa śląskiego.

Zawody w Suliszowicach rozgrywane są w ramach Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking. To cykl imprez i jedna z nich, po raz drugi odbywała się na terenie Gminy Żarki. Zawody rozgrywane są w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Start wyznaczono przy Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach. Zawodnicy pokonali trasę 5,3 km, która wiodła poprzez przepiękny pod względem krajobrazowym fragment Gminy Żarki.

Impreza do Gminy Zarki trafiła za sprawą prekursorki Nordic Walking w Gminie Żarki reprezentującej szkołę Positiv Energy Marioli Pasikowskiej. Pomysł trafił na podatny grunt i został przychylnie przyjęty przez burmistrza  Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, aktywnego rowerzystę oraz przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żarkach Andrzeja Jakóbczaka, który zimą często biega na nartach, a w Suliszowicach pobiegł z kijkami.

Do Suliszowic przyjechali m.in. mieszkańcy Gliwic, Kuźnicy Starej, Leśniaków, Żarek, Siewierza, Kamyka, Dąbrowy Górniczej, Częstochowy, Starego Kocina koło Częstochowy, Piasku, Myszkowa, Sochaczewa, Blachowni, Nowej Wsi, Staropola, Złotego Potoku, Konopisk, Bystrzanowic Dworu, Bielsko Białej, Ponika, Janowa, Kłobucka, Huty Starej B, Iwanowic.

Wielkim urozmaiceniem imprezy była fitnessowa rozgrzewka oraz zumobwe szaleństwa z Mariolą Pasikowską. Dyrektorem zawodów był Michał Zarębski. Sędziował Leszek Kownacki. Najmłodszym uczestnikami imprezy byli:  5 letni mieszkaniec Częstochowy Filip Pluciński oraz dziewięcioletnia Patrycja Rozpondek ze Złotego Potoku. Najlepszym nagrody ufundował Samorząd Gminy Żarki. Wśród wszystkich uczestników spotkania losowano atrakcyjne nagrody od sponsorów.

Głównymi organizatorami imprezy byli: Częstochowski Klub Nordic Walking Miza-Reh, Związek Gmin Jurajskich, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Run Podkowa” Janów. Patronat na całym pucharem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik.

Z ramienia gminy Żarki: patronat honorowy objął burmistrz Klemens Podlejski. W przygotowanie zostali zaangażowani zawodnicy  ze Szkoły Positiv Energy, pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach oraz  Urzędu Miasta i Gminy Żarki
Kolejna impreza NW w Gminie Opatów w dniu 7 lipca. Więcej na stronie http://www.podkowa-janow.pl/news.php

Gmina Żarki składa serdeczne podziękowania dla sponsorów IV rundy w Suliszowicach. Wśród nich są:
NORDWALK
Przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach Andrzej Jakóbczak
Radny Janusz Garncarz
Radny Jakub Jarosz
Pierogarnia Maciejówka Ostrów
Sklep spożywczo-monopolowy Jadwiga Rogala Żarki
Pokoje Gościnne Jurajskie Noclegi Klaudia Kot http://www.jurajskienoclegi.pl/
Pizzeria del Corso Żarki http://www.pizzeriadelcorso.pl

Karczma Wiejska Noclegi Żarki  http://www.wiejskie-siolo.com.pl

Kuchnia Polska Smak Żarki
Żółta Budka - Lody włoskie Żarki
Paintball-slaskie.pl http://paintball-slaskie.pl/
Energo-Tech Zbyszek Szecówka http://www.energo-tech.com.pl

Park Miniatur Złota Góra Częstochowahttp://www.zlotagora.com/
Positive Energy http://www.positive-energy.pl/
Patronat Medialny:
RADIOJURA, Gazeta Myszkowska, www.wczestochowie.pl, www.insilesia.pl, Portal Chodzę z Kijami www.chodzezkijami.pl


Wyniki poniżej w załączeniu.
 

17

CZE

2013

36555

razy

czytano