piątek, 18 czerwca 2021 r.
imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Chodzenie z kijami w jurajskich Suliszowicach.

Strona główna » Aktualności » Chodzenie z kijami w jurajskich Suliszowicach.

wielkość tekstu:A | A | A

Dokładnie 121  zawodników wystartowało w IV rundzie Jurajskiego Pucharu Nordic Walking w Suliszowicach w Gminie Żarki. W niedzielne przedpołudnie (16.06) do Suliszowic przybyli miłośnicy chodzenia z kijami województwa śląskiego.

Zawody w Suliszowicach rozgrywane są w ramach Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking. To cykl imprez i jedna z nich, po raz drugi odbywała się na terenie Gminy Żarki. Zawody rozgrywane są w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Start wyznaczono przy Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach. Zawodnicy pokonali trasę 5,3 km, która wiodła poprzez przepiękny pod względem krajobrazowym fragment Gminy Żarki.

Impreza do Gminy Zarki trafiła za sprawą prekursorki Nordic Walking w Gminie Żarki reprezentującej szkołę Positiv Energy Marioli Pasikowskiej. Pomysł trafił na podatny grunt i został przychylnie przyjęty przez burmistrza  Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, aktywnego rowerzystę oraz przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żarkach Andrzeja Jakóbczaka, który zimą często biega na nartach, a w Suliszowicach pobiegł z kijkami.

Do Suliszowic przyjechali m.in. mieszkańcy Gliwic, Kuźnicy Starej, Leśniaków, Żarek, Siewierza, Kamyka, Dąbrowy Górniczej, Częstochowy, Starego Kocina koło Częstochowy, Piasku, Myszkowa, Sochaczewa, Blachowni, Nowej Wsi, Staropola, Złotego Potoku, Konopisk, Bystrzanowic Dworu, Bielsko Białej, Ponika, Janowa, Kłobucka, Huty Starej B, Iwanowic.

Wielkim urozmaiceniem imprezy była fitnessowa rozgrzewka oraz zumobwe szaleństwa z Mariolą Pasikowską. Dyrektorem zawodów był Michał Zarębski. Sędziował Leszek Kownacki. Najmłodszym uczestnikami imprezy byli:  5 letni mieszkaniec Częstochowy Filip Pluciński oraz dziewięcioletnia Patrycja Rozpondek ze Złotego Potoku. Najlepszym nagrody ufundował Samorząd Gminy Żarki. Wśród wszystkich uczestników spotkania losowano atrakcyjne nagrody od sponsorów.

Głównymi organizatorami imprezy byli: Częstochowski Klub Nordic Walking Miza-Reh, Związek Gmin Jurajskich, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Run Podkowa” Janów. Patronat na całym pucharem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik.

Z ramienia gminy Żarki: patronat honorowy objął burmistrz Klemens Podlejski. W przygotowanie zostali zaangażowani zawodnicy  ze Szkoły Positiv Energy, pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach oraz  Urzędu Miasta i Gminy Żarki
Kolejna impreza NW w Gminie Opatów w dniu 7 lipca. Więcej na stronie http://www.podkowa-janow.pl/news.php

Gmina Żarki składa serdeczne podziękowania dla sponsorów IV rundy w Suliszowicach. Wśród nich są:
NORDWALK
Przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach Andrzej Jakóbczak
Radny Janusz Garncarz
Radny Jakub Jarosz
Pierogarnia Maciejówka Ostrów
Sklep spożywczo-monopolowy Jadwiga Rogala Żarki
Pokoje Gościnne Jurajskie Noclegi Klaudia Kot http://www.jurajskienoclegi.pl/
Pizzeria del Corso Żarki http://www.pizzeriadelcorso.pl

Karczma Wiejska Noclegi Żarki  http://www.wiejskie-siolo.com.pl

Kuchnia Polska Smak Żarki
Żółta Budka - Lody włoskie Żarki
Paintball-slaskie.pl http://paintball-slaskie.pl/
Energo-Tech Zbyszek Szecówka http://www.energo-tech.com.pl

Park Miniatur Złota Góra Częstochowahttp://www.zlotagora.com/
Positive Energy http://www.positive-energy.pl/
Patronat Medialny:
RADIOJURA, Gazeta Myszkowska, www.wczestochowie.pl, www.insilesia.pl, Portal Chodzę z Kijami www.chodzezkijami.pl


Wyniki poniżej w załączeniu.
 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 35030 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2013-06-17 16:01:27

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4