Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Autorzy jurajskich legend nagrodzeni

Autorzy jurajskich legend nagrodzeni

W Hotelu Villa Verde w Zawierciu został uroczyście podsumowany konkurs literacki „Jurajskie legendy”, zorganizowany przez Centrum Inicjatyw Lokalnych.  Spośród 120 prac nadesłanych w konkursie jurorzy postanowili uhonorować aż 21 opowiadań, a to z racji bardzo wysokiego i wyrównanego poziomu.

Pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych wywalczyła sobie niezwykłą pracą Emilia Brymora. Druga nagroda w konkursie powędrowała do Pauliny Dorobisz, a trzecia – do Aleksandry Katarzyńskiej. Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej zdobyła praca Bartosza Dudka.

Najliczniejszą grupę uczestników stanowili uczniowie klas starszych szkół podstawowych, co zaowocowało aż sześcioma wyróżnieniami i nagrodami ex aequo. W tym gronie najwyżej została oceniona praca Zuzanny Cyunel. Drugie miejsce na podium podzieliły pomiędzy siebie: Aleksandra Banaś, Roksana Szczepanek i Wojciech Szewczyk. Równie zaszczytną, trzecią nagrodę zdobyły Monika Nocuń, Diana Serwa i Magdalena Pytlarz, które przygotowały zbiorową pracę konkursową. Wyróżnienia w tej kategorii powędrowały natomiast do Amelii Mazurek, Anny Macoch, Kamila Ryszczyka, Szymona Gołębiowskiego, Jakuba Pruci i Julii Nowak.

Wśród gimnazjalistów prym wiódł Piotr Galon, przed Julią Skwierawską (II nagroda) i Pauliną Sumną (III). W kategorii open ze zwycięstwa cieszyła się Jolanta Cyprych, a z drugiego miejsca Elżbieta Stępczyńska. Natomiast trzecia nagroda powędrowała w ręce Jana Mizery.

– „Cieszymy się niezmiernie, że nasz konkurs spotkał się z tak dużym odzewem. Otrzymaliśmy niemal 120 opowiadań o duchach i białych damach, zamkach i legendarnych postaciach. Prace docierały do nas z obszaru całej Jury – od Częstochowy aż po Kraków. Chciałbym gorąco podziękować wszystkim uczestnikom za ich niezwykłe opowiadania oraz pogratulować zwycięzcom” – mówi Janusz Bieńkowski, prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych. – „Pragnę złożyć serdecznie podziękowania na ręce naszych Partnerów, którzy za sprawą ufundowanych nagród sprawili, że konkurs stał się dużo bardziej atrakcyjny. Dziękuję zarówno instytucjom publicznym, jak i prywatnym firmom za to, że tak aktywnie włączają się w nasze inicjatywy skierowane do społeczności lokalnej” – dodaje prezes.

Partnerami w konkursie „Jurajskie Legendy” byli:
- Urząd Miasta Częstochowy
- Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowcu
- Związek Gmin Jurajskich
- Park Wodny JURA w Łazach
- Park Miniatur Ogrodzieniec
- Społem PSS Zawiercie
- Księgarnia Edukacyjna w Zawierciu
- Jurajska Grupa GOPR z siedzibą w Podlesicach
- Park Miniatur Sakralnych „Złota Góra” w Częstochowie
- Starostwo Powiatowe w Myszkowie
- Gmina Myszków
- Gmina Poraj
- Punkt Informacji Turystycznej w Żarkach
- Gmina Żark
i
- Gmina Janów
 
 

03

LIP

2013

1527

razy

czytano