Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Pokoloruj i pomóż rodzinie

Pokoloruj i pomóż rodzinie

 W jaki sposób kolorowanka dla dzieci może wspomóc rodzinę? Jak wygląda dzień życia zakonnika? Co to jest Centrum Pomocy Rodzinie? Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy konferencji prasowej, która odbyła się w piątek 26 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej w Żarkach.

Konferencja dotyczyła dwóch kolorowanek, które powstały dzięki współpracy między Klasztorem a stowarzyszeniem Centrum Inicjatyw Lokalnych. Pierwsza z nich, zatytułowana „Dzień z życia Paulinów”, opowiada o codziennym życiu zakonników, wypełnionym posługą duszpasterską, modlitwą oraz pracą w ogrodzie i w polu. Druga – „Poznaj dzieje Leśniowa” – odsłania przed najmłodszymi historię Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin, pięknej figury Madonny oraz cudownego źródełka.
Kolorowanki są już do nabycia w Leśniowie. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz budowanego przez zakonników Centrum Pomocy Rodzinie. Ośrodek będzie służył rodzinom i małżeństwom w trudnej sytuacji życiowej. Centrum będzie miało siedzibę w zabytkowym budynku, znajdującym się w pobliżu Sanktuarium w Leśniowie.  Zanim jednak to nastąpi, dawną willę czeka gruntowny remont. 
– „Chcemy osiągnąć nasz cel małymi krokami. Prezentowane dziś kolorowanki są właśnie takimi małymi krokami, takimi małymi okruszkami, dzięki którym ludzie dowiedzą się o Leśniowie i o budowie Centrum Pomocy Rodzinie” – powiedział podczas konferencji przeor leśniowskiego klasztoru ojciec Jerzy Kielech.
W realizację zamierzenia zakonników włączyło się stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Lokalnych, które prowadzi działania na rzecz aktywizacji społecznej. – „Bardzo się cieszę, że możemy w tym przedsięwzięciu uczestniczyć. Misją naszego stowarzyszenia jest wspieranie dobrych inicjatyw, a Centrum Pomocy Rodzinie będzie spełniało bardzo ważną i potrzebną funkcję” – mówi prezes CIL Janusz Bieńkowski.
Nadzór merytoryczny nad kolorowankami sprawowała Iwona Broda, doświadczona pedagog i autorka publikacji edukacyjnych. W swoim wystąpieniu podkreślała, że dziecko jest wymagającym odbiorcą, dlatego też prezentowane w kolorowance treści powinny być adekwatne do jego możliwości percepcyjnych.
Wśród zaproszonych gości był także Burmistrz Miasta i Gminy Żarki, Klemens Podlejski, którego bardzo ucieszyła współpraca pomiędzy Klasztorem a stowarzyszeniem. Burmistrz wyraził swoje zadowolenie z racji budowy Centrum Pomocy Rodzinie, a w związku z tym również remontem zabytkowej willi w Żarkach. – „Dla naszej gminy klasztor i sanktuarium są bardzo ważnym miejscem. To perełka w pierścionku, która promuje Żarki” – podsumował burmistrz. 
(źródło i fot.: Aleksandra Kubas-Chojna – Centrum Inicjatyw Lokalnych)
 

30

LIP

2013

1376

razy

czytano