Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

KUPIECKI SĄSIEK 17.08.2013 r.

KUPIECKI SĄSIEK 17.08.2013 r.

Specjalnie dla gości i turystów odwiedzających targowisko miejskie w Żarkach w dniu 17 sierpnia  2013 r. otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku w godzinach 8.30 – 11.30. Impreza ma na celu promocję lokalnych produktów i specjałów.

 
Wystawcami Kupieckiego Sąsieku będą:
 
Izabela i Janusz Szewczyk z Ostrowa, Gospodarstwo Agroturystyczne „Maciejówka”w Ostrowie
Właściciele agrogospodarstwa Maciejówka w Ostrowie na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych trudnią się wypiekiem prawdziwego wiejskiego chleba na zakwasie, robieniem smalcu, żurku i pierogów różnego rodzaju.
W Kupieckim Sąsieku kupić będzie można tradycyjną kromkę  chleba ze smalcem, smalec,  żurek i owocowe babeczki z bitą śmietaną.
Chleb na zakwasie i pierogi otrzymały Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.
 
Jadwiga Plesińska z Żarek
Piecze najlepszy tatarczuch w województwie śląskim. W 2001 roku otrzymała Perłę najwyższą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego. W 2005r. Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. Chleb wypieka się z mąki gryczanej, wody i drożdży.
 
Dorota i Robert Chrostowscy z Ostrowa, Kozia Zagroda z Ostrowa
Właściciele gospodarstwa Kozia Zagroda (na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych).  Do stodoły przywiozą kozie sery,  mleko i wypieki na mleku kozim. Właściciele otrzymali już wiele nagród za swoje wyroby.
 
Koło Sprawne Ręce z Żarek
Koło działa w Domu Kultury w Żarkach. Panie specjalizują się w wykonaniu koronkowych i szydełkowych ozdób. Pokażą przepiękne serwetki, koronkowe czapki i inne ręcznie wykonane cacka.
 
Emil Kałuża z Suliszowic
W zagrodzie ma 40 pszczelich rodzin. Pszczoły uwijają się na ekologicznych, czystych łąkach. Na ziemie żarecką przybył z okolic Cieszyna. Pszczołami zajmuje się od 7 roku życia. Należy do Związku Pszczelarskiego. Do sąsieku przywiezie miody różnego rodzaju.
 
Barbara Florczyk
Ba stoisku będzie można kupić ręcznie wykonane ozdobne taczki z makaronu, kule wełniane, biżuterię, kartki okolicznościowe, figurki z gliny i kwiaty z bibuły.
 
Maria Machura
Pani Maria do stodoły przywiezie własnoręcznie wykonaną biżuterię z ceramiki.
 
Wojciech Nowak
Do stodoły  przywiezie własnoręcznie wykonywaną biżuterię  - kolczyki, bransoletki i naszyjniki.
 
Janusz Ochocki Żarek
Rzeźbiarz i artysta zajmujący się drewnem i nie tylko. Do stodoły przywiezie płaskorzeźby i rękodzieło wykonane z drewna, min. gadżety na biurko i ścianę z wypalonymi sentencjami.
 
Zespół Carmen z Przybynowa  będzie bawić gości przez cały czas trwania imprezy.
 
Dla dzieci odwiedzających Kupiecki Sąsiek przygotowane zostaną specjalne atrakcje.
 
Organizatorem imprezy jest Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach i Urząd Miasta i Gminy Żarki.
Można jeszcze zarezerwowac miejsce w Kupieckim Sąsieku – tel. 662 257 288.
 

08

SIE

2013

2786

razy

czytano