Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Mikołaj u najbardziej potrzebujących!

Mikołaj u najbardziej potrzebujących!

Czterech Mikołajów, 108 paczek i 42 rodziny – taki jest bilans czwartkowego popołudnia (5.12.) . W tym roku po raz kolejny w Żarkach zorganizowano akcję rozdawania prezentów dla dzieci, które znajdują się w trudniejszej sytuacji.

- Przygotowano 108 paczek i wszystkie rozdano na terenie gminy Żarki. W niektórych domach Mikołaj zostawił jedną paczkę, w niektórych kilka. Wszystko zależało od liczby dzieci – informuje Teresa Kowacka, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.

W rolę Mikołajów wcielili się: burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, radny Paweł Labocha oraz bracia: Wojciech i Dominik Stęplowscy.

W paczkach znajdowały się słodkie upominki oraz artykuły spożywcze. Prezenty zostały sfinansowane ze środków Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach.

- Akcja ta jest prowadzona od wielu lat. Spotyka się z uśmiechami na twarzach dzieci – dodaje Teresa Kowacka. 

Warto dodać, iż ośrodek pomocy w Żarkach jest organizatorem spotkania wigilijnego dla osób starszych samotnych, niepełnosprawnych, emerytów i rencistów. Spotkanie jest przygotowane we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Klasztorem Ojców Paulinów, Związkiem Emerytów i Rencistów. 

- Jeśli ktoś chce zgłosić osobę do wzięcia udziału w spotkaniu wigilijnym proszę o kontakt z MGOPS w Żarkach, tel. 313 00 85 – zachęca Teresa Kowacka.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot: Archiwum MOPS)

 

06

GRU

2013

2123

razy

czytano