Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Akcja wydawania koszy dla mieszkańców.

Akcja wydawania koszy dla mieszkańców.

Dzisiaj (19.02) rozpoczęła sie akcja wydawania koszy 120 - litrowych na terenie Gminy Żarki. W pierwszej kolejności są one dostarczane do gospodarstw jedno – dwuosobowych.

Gmina Żarki jako jedna w północnej części województwa śląskiego zdecydowała się na zakup pojemników na nieczystości i użyczenie ich mieszkańcom.

- Jeśli na każdej posesji będą gminne pojemniki, to unikamy sytuacji, która będzie zawsze miała miejsce, gdy z jedną firmą odbierającą odpady kończymy współpracę, a z inną zaczynamy. Mieszkańcy zawsze odczuwają to na swojej skórze, bo nie mają dokąd wrzucać śmieci, bo w praktyce oznacza to zabieranie pojemników przez jednych i oczekiwanie, aż inni wstawią swoje  – wyjaśnia burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski- Nie chcemy więcej takich przygód, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup własnych pojemników.

Przypomnijmy, iż 2 stycznia Gmina Żarki odstąpiła od umowy na odbiór nieczystości z P.P.H.U. „TAMAX” ze względu na niewykonywanie usługi zgodnie z umową. W ciągu siedmiu dni od odstąpienia wyłoniono firmę zastępczą Pana Karonia z Lelowa, która przejęła odbiór nieczystości w miesiącu styczniu i lutym. Na początku roku został ogłoszony przetarg na zakup nowych pojemników na śmieci. W dniu 16 stycznia zostały dostarczone oferty od trzech firm: SULO Sp. Z o.o., Warszawa na kwotę  372  657,65zł, ESE Sp. z o.o. Warszawa -  427 627,95 zł, P.H.U. KAZ Rekowo Górne - 430 161,75 zł.

Umowa została podpisana ze spółką Sulo z Warszawy. Wczoraj (18.02) ze stolicy do Żarek dotarł pierwszy ładunek z koszami. Zostało przywiezionych 1765 koszy – 120 litrowych. Planowana jest jeszcze dostawa koszy o następujących pojemnościach: 240 l – 1225 sztuk, 360 l – 260 sztuk, 1100 l – 38 sztuk (w tym 28 sztuk na odpady segregowane).

Dzisiaj (19.02) ruszyła akcja dostarczania koszy na poszczególne posesje. W pierwszej kolejności obejmie ona gospodarstwa jedno- i dwuosobowe. Zgodnie z regulaminem, te gospodarstwa mają być wyposażone w kosze 120 l. Kosze są dowożone na posesje. Jeśli nikogo nie będzie w domu, to jest pozostawiana informacja z prośbą o kontakt z urzędem miasta w celu uzgodnienia pory przyjazdu.

Dzisiaj (19.02.) zakończył się czas składania ofert od firm zainteresowanych odbiorem nieczystości. Wpłynęło 5 ofert. W najbliższym czasie każda z nich będzie sprawdzana przez komisję przetargową. Przetarg zostanie rozstrzygnięty tak szybko, jak to będzie możliwe.

(przygotował i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)
 

19

LUT

2014

1801

razy

czytano