Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Pomóżcie urządzić fajne muzeum w Żarkach!

Pomóżcie urządzić fajne muzeum w Żarkach!

Stara wyprawiona skóra, zdjęcia z warsztatów szewskich, certyfikaty szyldu rzemieślniczego, stołki, zydle, regały to wszystko będzie potrzebne w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie. Będzie to muzeum multimedialne. Koniecznym jest jednak uzupełnienie wystawy o prawdziwe eksponaty, które być może zalegają na strychach, czy w piwnicach mieszkańców.

„Podziel się historią!” to nazwa akcji, której celem jest zebranie elementów ekspozycji stałej w tworzonym Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach.  Szczególnie interesujące są przedmioty i urządzenia związane z: młynarstwem, piekarstwem, szewstwem, bednarstwem i kołodziejstwem. Chętnie umieścimy na ekspozycji żarna, kobylice, stoły warsztatowe. Szukamy też drobnych elementów: jak drzwi do pieca chlebowego, koszyczki, łopaty, drewniane stempy, kopyta szewskie. Jednakże wszystkie inne przedmioty i pamiątki są mile widziane.

Oprócz eksponatów z fotografii chętnie pozyskamy:
- zdjęcia warsztatów, szewców przy pracy, witryn,
- szkice szyldów - jeśli ktoś pamięta, albo może z pamięci odtworzyć czy naszkicować
- certyfikat cechu rzemieślniczego
- starą wyprawiona skórę
- stoliki, zydle, regał, szafa,
- portret szewca samo zdjęcie lub w drewnianej ramie.

Każdy kto chce współtworzyć powstające muzeum, może przekazać eksponaty na dwa sposoby: jako dar dla muzeum lub oddać w depozyt. Najcenniejsze z nich zostaną umieszczone na wystawie wraz  z informacją o darczyńcach. Jeśli posiadają Państwo przedmioty, zdjęcia, którymi chcielibyście się podzielić, przynieście je do nas lub zadzwońcie! Szczegółowe informacje i zgłoszenia się przyjmowane w Urzędzie Miasta i  Gminy Żarki, pokój nr. 21, tel. 34 3148036 wew. 29, mail: barbara.rajczyk@umigzarki.pl, katarzyna.pluta@umigzarki.pl

Na zdjęcjach przykładowe poszukiwane eksponaty.

Pod tym adresem zdjecia prezentujace planowaną wystawę:  http://www.umigzarki.pl/aktualnosci/2753
 

26

CZE

2014

1832

razy

czytano